Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

• FDV Kariernik

Preberite pogovor z Mašo Crnkovič, diplomantko in magistrico družboslovne informatike, ki danes vodi strokovni razvoj širšega nabora storitev na marketinški agenciji Futura.

• Družboslovna informatika: Digitalne tehnologije in družba

Smer Digitalne tehnologije in družba je usmerjena v veščine poznavanja družbenih procesov ter spletne analitike, rabe informacijsko-komunikacijskih tehnologij, sociološkega razumevanja posledice družbenih medijev in uporabe ter uvajanja internetnih tehnologij.

• Družboslovna informatika: Uporabna družboslovna informatika

Smer Uporabna družboslovna informatika je usmerjena v načrtovanje in zasnovo internetnih sistemov ter komunikacij, sodelovanje v razvoju sodobnih tehnologij in implementacijo digitalnih vsebin/storitev.

• Dobrodošli na spletnih straneh Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo

Poslanstvo katedre je zagotavljanje odličnosti na področjih izobraževanja, raziskovanja in pri razvoju družboslovne informatike, družboslovne metodologije in družboslovne statistike.

• 10 razlogov za študij družboslovne informatike

Še ne veste na katero fakulteto bi se vpisali? Nihate med družboslovjem in naravoslovjem?

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo od leta 1984 uspešno izvaja program Družboslovna informatika, ki predstavlja prvi tovrstni študij v svetu. V študijskem letu 2018/19 bo začela z izvedbo novega programa družboslovne informatike, ki zaradi potreb bo bolj celovitem razumevanje internetnih tehnologij v sodobnih družbah ponuja študentom dve študijski smeri, in sicer Digitalne tehnologije in družba ter Uporabna družboslovna informatika.

Skladno s svojim poslanstvom Katedra svojim študentom nudi poglobljene teoretske temelje ter profesionalna znanja in veščine iz družboslovne informatike, metodologije in statistike, kar družboslovnim informatikom omogoča, da se na trgu dela kompetentno ukvarjajo z interakcijo med informacijsko-komunikacijskimi tehnologijami in sodobno družbo. Družboslovni informatiki se zaposlujejo v zasebnem in javnem sektorju,  ustanavljajo lastna podjetja ali pa se posvečajo znanstveno-raziskovalni dejavnosti. Opravljajo dela, kot so spletna analitika, optimizacija informacijskih sistemov in storitev, statistika in metodologija, tržno raziskovanje, raziskovalni management in svetovanje, poslovna analitika itd.

Predavatelji na Katedri so močno vpeti v različne aplikativne in temeljne nacionalne in mednarodne projekte, sodelujejo z različnimi zasebnimi in javnimi organizacijami doma in po svetu ter objavljajo v vodilnih svetovnih publikacijah in založbah.

Študijski programi 1. stopnje
Študijski programi 2. stopnje

Testni dostop do online servisa Statista

Dostop do enega največjih svetovnih statističnih portalov je na voljo študentom, zaposlenim in drugim uporabnikom na osnovi IP avtentikacije do konca marca 2020.

2. marec 2020 | Obvestilo

Razpis za vpis v 1. letnik dodiplomskega programa Družboslovna informatika

Še razmišljaš o programu Družboslovna informatika? Ne zamudi 1. vpisnega roka za prijavo!

2. marec 2020 | Obvestilo

Objavljen je program za konferenco MoneyLab Ljubljana!

Gre za konferenco, ki združuje umetnike, hekerje, raziskovalce in akademike, še posebej pa tiste, ki so vse od naštetega - v Kinu Šiška med 23. in 25. marcem 2020. Vstopnine ni, registracija obvezna!

26. februar 2020 | Obvestilo

Doc. dr. Bojana Lobe na ECPR zimski metodološki šoli v Bambergu

Prejšnji teden, od 17.2. do 21. 2. 2020, je doc. dr. Bojana Lobe na ECPR zimski metodološki šoli v Bambergu poučevala predmet o spletnih kvalitativnih metodah in virtualni etnografiji.

25. februar 2020 | Obvestilo

Obisk dr. Andraža Petrovčiča na Univerzi Severne Karoline v Charlotti, ZDA

Dr. Andraž Petrovčič, član Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo, je obiskal Department of Communication Studies, University of North Carolina at Charlotte (UNCC). Obisk sodi med aktivnosti bilateralnega projekta “Večrazsežni vpogled v stopnje digitalne vključenosti skozi preučevanje dostopa, motivacije, veščin, uporabe in posledic spletnega udejstvovanja."

25. februar 2020 | Obvestilo

Za dijake in bodoče študente

10 razlogov za študij

Praksa

Študenti in diplomanti o študiju DI

Planet TV - STROKOVNJAK ZA MEDIJSKO NAČRTOVANJE IN ANALITIKO

V družbi Planet TV d.o.o., ki upravlja tri televizijske kanale Planet, Planet 2 in Planet PLUS, v svojo ekipo vabijo sodelavca za analitično podporo v prodajnem oddelku.

19. februar 2020 | Možnosti za delo in študij

DI-VSŠ: Sodelovanje na ŠIPK 2019/2020 projektu KREKAM

Na Katedri za mednarodne odnose so dobili projekt ŠIPK, kjer bi v ekipo želeli vključiti tudi enega študenta DI VSŠ.

18. februar 2020 | Možnosti za delo in študij

asist. Miha Matjašič

Intervju z doktorskim študentom ter raziskovalcem, asist. Miho Matjašičem.

13. maj 2019 | Zaposlitev

Urša Podobnik

Direktorica analitike v podjetju Ekipa2, slovenski podružnici družbe Outfit7.

9. oktober 2016 | Zaposlitev

Matej Kovačič

Intervju z dr. Matejem Kovačičem, zaposlenim na Inštitutu Jožef Štefan

19. april 2016 | Zaposlitev

Tutorstvo

Kaj je tutorstvo?

Sistematično vodenje študentov skozi študij, pri čemer pa se ne osredotočamo strogo na njihov akademski razvoj ali na težave pri študiju, temveč tudi na njihov osebnostni razvoj.

Namen tutorstva na FDV:

• Olajšati študentom vključevanje v akademsko okolje.
  • Usmerjanje študentov skozi študijski proces in svetovanje ob študijskih vprašanjih, ki se ob tem pojavljajo.
  • Seznanjanje študentov z načinom študija.
  • Obveščanje študentov o vseh zanje relevantnih spremembah pravil, vezanih na študijski proces.
  • Vzpostavljanje odnosov med sodelujočimi v izobraževalnem procesu.
  • Izboljševanje študijskih rezultatov.
  • Večja kakovost študija

Tutorji v študijskem letu 2019/2020:
Teja Gerjovič (UN)
Igor Martič (VŠ)