Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

• FDV Kariernik

Preberite pogovor z Mašo Crnkovič, diplomantko in magistrico družboslovne informatike, ki danes vodi strokovni razvoj širšega nabora storitev na marketinški agenciji Futura.

• Družboslovna informatika: Digitalne tehnologije in družba

Smer Digitalne tehnologije in družba je usmerjena v veščine poznavanja družbenih procesov ter spletne analitike, rabe informacijsko-komunikacijskih tehnologij, sociološkega razumevanja posledice družbenih medijev in uporabe ter uvajanja internetnih tehnologij.

• Družboslovna informatika: Uporabna družboslovna informatika

Smer Uporabna družboslovna informatika je usmerjena v načrtovanje in zasnovo internetnih sistemov ter komunikacij, sodelovanje v razvoju sodobnih tehnologij in implementacijo digitalnih vsebin/storitev.

• Dobrodošli na spletnih straneh Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo

Poslanstvo katedre je zagotavljanje odličnosti na področjih izobraževanja, raziskovanja in pri razvoju družboslovne informatike, družboslovne metodologije in družboslovne statistike.

• 10 razlogov za študij družboslovne informatike

Še ne veste na katero fakulteto bi se vpisali? Nihate med družboslovjem in naravoslovjem?

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo od leta 1984 uspešno izvaja program Družboslovna informatika, ki predstavlja prvi tovrstni študij v svetu. V študijskem letu 2018/19 bo začela z izvedbo novega programa družboslovne informatike, ki zaradi potreb bo bolj celovitem razumevanje internetnih tehnologij v sodobnih družbah ponuja študentom dve študijski smeri, in sicer Digitalne tehnologije in družba ter Uporabna družboslovna informatika.

Skladno s svojim poslanstvom Katedra svojim študentom nudi poglobljene teoretske temelje ter profesionalna znanja in veščine iz družboslovne informatike, metodologije in statistike, kar družboslovnim informatikom omogoča, da se na trgu dela kompetentno ukvarjajo z interakcijo med informacijsko-komunikacijskimi tehnologijami in sodobno družbo. Družboslovni informatiki se zaposlujejo v zasebnem in javnem sektorju,  ustanavljajo lastna podjetja ali pa se posvečajo znanstveno-raziskovalni dejavnosti. Opravljajo dela, kot so spletna analitika, optimizacija informacijskih sistemov in storitev, statistika in metodologija, tržno raziskovanje, raziskovalni management in svetovanje, poslovna analitika itd.

Predavatelji na Katedri so močno vpeti v različne aplikativne in temeljne nacionalne in mednarodne projekte, sodelujejo z različnimi zasebnimi in javnimi organizacijami doma in po svetu ter objavljajo v vodilnih svetovnih publikacijah in založbah.

Študijski programi 1. stopnje
Študijski programi 2. stopnje

"Umetna inteligenca 101 - nazaj k osnovam"

Napovedujemo prvo v seriji petkovih razprav o vlogi umetne inteligence v svetu, ki bo potekala v petek, 24. januarja 2020, ob 16. uri v sproščenem vzdušju v prostorih Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo (v bližini predavalnice FDV-08).

20. januar 2020 | Obvestilo

2. srečanje Mlade sekcije Statističnga društva

Vse študente Družboslovne informatike, ki vas še posebej zanima statistika, vabimo na srečanje Mlade sekcije Statističnega društvo in seveda tudi k vključitvi v sekcijo!

16. januar 2020 | Obvestilo

Konferenca: Python Best Practices for the modern Web and Data Scientists

Med 18. in 19. aprilom 2020 bo na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani potekala uporabniška Python konferenca! Kot govorci lahko sodelujejo študenti, alumni ter zaposleni na fakulteti - prijave so možne do 30. januarja!

15. januar 2020 | Obvestilo

Tutorstvo

Kaj je tutorstvo?

Sistematično vodenje študentov skozi študij, pri čemer pa se ne osredotočamo strogo na njihov akademski razvoj ali na težave pri študiju, temveč tudi na njihov osebnostni razvoj.

Namen tutorstva na FDV:

• Olajšati študentom vključevanje v akademsko okolje.
  • Usmerjanje študentov skozi študijski proces in svetovanje ob študijskih vprašanjih, ki se ob tem pojavljajo.
  • Seznanjanje študentov z načinom študija.
  • Obveščanje študentov o vseh zanje relevantnih spremembah pravil, vezanih na študijski proces.
  • Vzpostavljanje odnosov med sodelujočimi v izobraževalnem procesu.
  • Izboljševanje študijskih rezultatov.
  • Večja kakovost študija

Društvo DID

Kaj je društvo DID?

Društvo informatikov družboslovja je študentsko društvo, ki deluje že od leta 2009 in je namenjeno študentom družboslovne informatike in vsem ostalim študentom, ki se tako ali drugače srečujejo z družboslovno informatiko. Naše poslanstvo je povezati študente družboslovne informatike in jim ponuditi zanimive in uporabne obštudijske dejavnosti.

Namen društva DID na katedri:

DID ponuja veliko priložnosti za medgeneracijsko druženje, kot soletni pikniki, spoznavna kava za bruce, prav tako pa so v okviru DID-a organizirane razne delavnice, okrogle mize in predavanja.

Vabimo vas, da se nam pridružite in tako izboljšate svoj študij na Fakulteti za družbene vede. Dobrodošli v DID!

Sodelovanje pri znanstveno raziskovalnih projektih, sodelovanje pri izvajanju programov ter mednarodnih projektov

Na Pedagoškem inštitutu iščejo družboslovnega informatika (za delo na Pisi – obdelava podatkov).

15. januar 2020 | Možnosti za delo in študij

[Air-L] 3 doctoral positions: caring robots

Linköping University (Sweden) is currently accepting applications to 3 fully funded, 4 year PhD positions associated with the research project, ‘The ethics and social consequences of AI and caring robots. Learning trust, empathy and accountability’. Deadline: 30. January 2020.

11. december 2019 | Možnosti za delo in študij

asist. Miha Matjašič

Intervju z doktorskim študentom ter raziskovalcem, asist. Miho Matjašičem.

13. maj 2019 | Zaposlitev

Urša Podobnik

Direktorica analitike v podjetju Ekipa2, slovenski podružnici družbe Outfit7.

9. oktober 2016 | Zaposlitev

Matej Kovačič