Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

• FDV Kariernik

Preberite pogovor z Mašo Crnkovič, diplomantko in magistrico družboslovne informatike, ki danes vodi strokovni razvoj širšega nabora storitev na marketinški agenciji Futura.

• Družboslovna informatika: Digitalne tehnologije in družba

Smer Digitalne tehnologije in družba je usmerjena v veščine poznavanja družbenih procesov ter spletne analitike, rabe informacijsko-komunikacijskih tehnologij, sociološkega razumevanja posledice družbenih medijev in uporabe ter uvajanja internetnih tehnologij.

• Družboslovna informatika: Uporabna družboslovna informatika

Smer Uporabna družboslovna informatika je usmerjena v načrtovanje in zasnovo internetnih sistemov ter komunikacij, sodelovanje v razvoju sodobnih tehnologij in implementacijo digitalnih vsebin/storitev.

• Dobrodošli na spletnih straneh Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo

Poslanstvo katedre je zagotavljanje odličnosti na področjih izobraževanja, raziskovanja in pri razvoju družboslovne informatike, družboslovne metodologije in družboslovne statistike.

• 10 razlogov za študij družboslovne informatike

Še ne veste na katero fakulteto bi se vpisali? Nihate med družboslovjem in naravoslovjem?

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo od leta 1984 uspešno izvaja program Družboslovna informatika, ki predstavlja prvi tovrstni študij v svetu. V študijskem letu 2018/19 bo začela z izvedbo novega programa družboslovne informatike, ki zaradi potreb bo bolj celovitem razumevanju internetnih tehnologij v sodobnih družbah ponuja študentom dve študijski smeri, in sicer Digitalne tehnologije in družba ter Uporabna družboslovna informatika.

Skladno s svojim poslanstvom Katedra svojim študentom nudi poglobljene teoretske temelje ter profesionalna znanja in veščine iz družboslovne informatike, metodologije in statistike, kar družboslovnim informatikom omogoča, da se na trgu dela kompetentno ukvarjajo z interakcijo med informacijsko-komunikacijskimi tehnologijami in sodobno družbo. Družboslovni informatiki se zaposlujejo v zasebnem in javnem sektorju,  ustanavljajo lastna podjetja ali pa se posvečajo znanstveno-raziskovalni dejavnosti. Opravljajo dela, kot so spletna analitika, optimizacija informacijskih sistemov in storitev, statistika in metodologija, tržno raziskovanje, raziskovalni management in svetovanje, poslovna analitika itd.

Predavatelji na Katedri so močno vpeti v različne aplikativne in temeljne nacionalne in mednarodne projekte, sodelujejo z različnimi zasebnimi in javnimi organizacijami doma in po svetu ter objavljajo v vodilnih svetovnih publikacijah in založbah.

Vacancy at Department Zagheni, Max Planck Institute for Demographic Research

Applications open for postdocs / research scientists.

15. oktober 2020 | Obvestilo, Možnosti za delo in študij

Utrinki s sprejema brucev 2020

Fotografije s sprejema brucev za študijsko leto 2020/21. Vso srečo v prvem semestru!

2. oktober 2020 | Obvestilo

18. konferenca o informacijski varnosti – INFOSEK

Prihodnji teden se bo v Novi Gorici odvijala 18. konferenca o informacijski varnosti – INFOSEK. Za študente je vstop na konferenco brezplačen, predavanja pa lahko spremljate v živo tudi prek spleta!

22. september 2020 | Obvestilo

6. srečanje Mlade sekcije Statističnega društva

Mlada sekcija SdS vas vabi na svoje šesto spletno srečanje, ki bo potekalo v četrtek, 17. 9. 2020, od 19. ure naprej. Tema srečanja so javnomnenjske raziskave.

14. september 2020 | Obvestilo

Za dijake in bodoče študente

Praksa

Študenti o študiju DI:

Diplomanti o študiju DI:

Vacancy at Department Zagheni, Max Planck Institute for Demographic Research

Applications open for postdocs / research scientists.

15. oktober 2020 | Obvestilo, Možnosti za delo in študij

Blub Blub Inc. išče produktnega analitika

Podjetje, ki z mobilno aplikacijo pomaga predšolskim otrokom po svetu (spre)govoriti, je bilo ustanovljeno pred tremi leti s strani enega naših bivših študentov. Danes so že ekipa tridesetih, ki trenutno išče eno osebo za produktno analitiko.

29. junij 2020 | Obvestilo, Možnosti za delo in študij

Intervju: Sanja Križan

Business & Soul coachinja s svojevrstnim pristopom do kariere in družboslovne informatike.

30. september 2020 | Zaposlitev

Intervju: Jure Čuhalev

Soustanovitelj storitve prevoz.org, aktivist za odprto kodo, organizator konferenc.

8. maj 2020 | Obvestilo, Zaposlitev

Intervju: Andraž Zorko

Soustanovitelj družbe Valicon, ki je ena izmed vodilnih na področju javnomnenjskih raziskav.

7. april 2020 | Zaposlitev

Tutorstvo

Kaj je tutorstvo?

Sistematično vodenje študentov skozi študij, pri čemer pa se ne osredotočamo strogo na njihov akademski razvoj ali na težave pri študiju, temveč tudi na njihov osebnostni razvoj.

Namen tutorstva na FDV:

• Olajšati študentom vključevanje v akademsko okolje.
  • Usmerjanje študentov skozi študijski proces in svetovanje ob študijskih vprašanjih, ki se ob tem pojavljajo.
  • Seznanjanje študentov z načinom študija.
  • Obveščanje študentov o vseh zanje relevantnih spremembah pravil, vezanih na študijski proces.
  • Vzpostavljanje odnosov med sodelujočimi v izobraževalnem procesu.
  • Izboljševanje študijskih rezultatov.
  • Večja kakovost študija

Tutorji v študijskem letu 2020/2021:
Teja Gerjovič
Hana Rihtaršič