Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

• FDV Kariernik

Preberite pogovor z Mašo Crnkovič, diplomantko in magistrico družboslovne informatike, ki danes vodi strokovni razvoj širšega nabora storitev na marketinški agenciji Futura.

• Družboslovna informatika: Digitalne tehnologije in družba

Smer Digitalne tehnologije in družba je usmerjena v veščine poznavanja družbenih procesov ter spletne analitike, rabe informacijsko-komunikacijskih tehnologij, sociološkega razumevanja posledice družbenih medijev in uporabe ter uvajanja internetnih tehnologij.

• Družboslovna informatika: Uporabna družboslovna informatika

Smer Uporabna družboslovna informatika je usmerjena v načrtovanje in zasnovo internetnih sistemov ter komunikacij, sodelovanje v razvoju sodobnih tehnologij in implementacijo digitalnih vsebin/storitev.

• Dobrodošli na spletnih straneh Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo

Poslanstvo katedre je zagotavljanje odličnosti na področjih izobraževanja, raziskovanja in pri razvoju družboslovne informatike, družboslovne metodologije in družboslovne statistike.

• 10 razlogov za študij družboslovne informatike

Še ne veste na katero fakulteto bi se vpisali? Nihate med družboslovjem in naravoslovjem?

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo od leta 1984 uspešno izvaja program Družboslovna informatika, ki predstavlja prvi tovrstni študij v svetu. V študijskem letu 2018/19 bo začela z izvedbo novega programa družboslovne informatike, ki zaradi potreb bo bolj celovitem razumevanje internetnih tehnologij v sodobnih družbah ponuja študentom dve študijski smeri, in sicer Digitalne tehnologije in družba ter Uporabna družboslovna informatika.

Skladno s svojim poslanstvom Katedra svojim študentom nudi poglobljene teoretske temelje ter profesionalna znanja in veščine iz družboslovne informatike, metodologije in statistike, kar družboslovnim informatikom omogoča, da se na trgu dela kompetentno ukvarjajo z interakcijo med informacijsko-komunikacijskimi tehnologijami in sodobno družbo. Družboslovni informatiki se zaposlujejo v zasebnem in javnem sektorju,  ustanavljajo lastna podjetja ali pa se posvečajo znanstveno-raziskovalni dejavnosti. Opravljajo dela, kot so spletna analitika, optimizacija informacijskih sistemov in storitev, statistika in metodologija, tržno raziskovanje, raziskovalni management in svetovanje, poslovna analitika itd.

Predavatelji na Katedri so močno vpeti v različne aplikativne in temeljne nacionalne in mednarodne projekte, sodelujejo z različnimi zasebnimi in javnimi organizacijami doma in po svetu ter objavljajo v vodilnih svetovnih publikacijah in založbah.

Študijski programi 1. stopnje
Študijski programi 2. stopnje

EU v luči uradnih statističnih podatkov

V sklopu Tedna Evrope 2019 bo potekal dogodek EU v luči uradnih statističnih podatkov.

19. april 2019 | Obvestilo

Vabilo na javno preizkusno predavanje dr. Darje GROŠELJ

V sredo 17. aprila 2019 ob 9.00 uri bo na Fakulteti za družbene vede bo potekalo javno preizkusno predavanje dr. Darje GROŠELJ na temo ​»Posredna raba interneta in njena vloga pri soočanju z digitalno izključenostjo«.

8. april 2019 | Obvestilo

Evropski superračunalniški vrh 2019

Letošnji EuroHPC summit week bo potekal v Poznanu na Poljskem med 13. in 17. majem 2019.

5. april 2019 | Obvestilo

Tutorstvo

Kaj je tutorstvo?

Sistematično vodenje študentov skozi študij, pri čemer pa se ne osredotočamo strogo na njihov akademski razvoj ali na težave pri študiju, temveč tudi na njihov osebnostni razvoj.

Namen tutorstva na FDV:

• Olajšati študentom vključevanje v akademsko okolje.
  • Usmerjanje študentov skozi študijski proces in svetovanje ob študijskih vprašanjih, ki se ob tem pojavljajo.
  • Seznanjanje študentov z načinom študija.
  • Obveščanje študentov o vseh zanje relevantnih spremembah pravil, vezanih na študijski proces.
  • Vzpostavljanje odnosov med sodelujočimi v izobraževalnem procesu.
  • Izboljševanje študijskih rezultatov.
  • Večja kakovost študija

Društvo DID

Kaj je društvo DID?

Društvo informatikov družboslovja je študentsko društvo, ki deluje že od leta 2009 in je namenjeno študentom družboslovne informatike in vsem ostalim študentom, ki se tako ali drugače srečujejo z družboslovno informatiko. Naše poslanstvo je povezati študente družboslovne informatike in jim ponuditi zanimive in uporabne obštudijske dejavnosti.

Namen društva DID na katedri:

DID ponuja veliko priložnosti za medgeneracijsko druženje, kot soletni pikniki, spoznavna kava za bruce, prav tako pa so v okviru DID-a organizirane razne delavnice, okrogle mize in predavanja.

Vabimo vas, da se nam pridružite in tako izboljšate svoj študij na Fakulteti za družbene vede. Dobrodošli v DID!

6 fully funded PhD positions in Italy, Trento

6 fully funded PhD Positions are available at the Department of Sociology and Social Research at the University of Trento.

19. april 2019 | Možnosti za delo in študij

8th GESIS Summer School in Survey Methodology & Scholarships

Call - 8th GESIS Summer School in Survey Methodology & Scholarships (1-23 Aug, Cologne DE)

19. april 2019 | Možnosti za delo in študij

Urša Podobnik

Direktorica analitike v podjetju Ekipa2, slovenski podružnici družbe Outfit7.

9. oktober 2016 | Zaposlitev

Matej Kovačič