Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

• Družboslovna informatika: Digitalne tehnologije in družba

Smer Digitalne tehnologije in družba je usmerjena v veščine poznavanja družbenih procesov ter spletne analitike, rabe informacijsko-komunikacijskih tehnologij, sociološkega razumevanja posledice družbenih medijev in uporabe ter uvajanja internetnih tehnologij.

• Družboslovna informatika: Uporabna družboslovna informatika

Smer Uporabna družboslovna informatika je usmerjena v načrtovanje in zasnovo internetnih sistemov ter komunikacij, sodelovanje v razvoju sodobnih tehnologij in implementacijo digitalnih vsebin/storitev.

• Dobrodošli na spletnih straneh Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo

Poslanstvo katedre je zagotavljanje odličnosti na področjih izobraževanja, raziskovanja in pri razvoju družboslovne informatike, družboslovne metodologije in družboslovne statistike.

• 10 razlogov za študij družboslovne informatike

Še ne veste na katero fakulteto bi se vpisali? Nihate med družboslovjem in naravoslovjem?

• Študij družboslovne informatike ponuja izjemno raznolikost

Družboslovni informatik povezuje družboslovje, informatiko in statistiko. Pogosto dela kot podatkovni analitik in vodja projektov v javnih ustanovah in zasebnih podjetjih.

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo od leta 1984 uspešno izvaja program Družboslovna informatika, ki predstavlja prvi tovrstni študij v svetu. V študijskem letu 2018/19 bo začela z izvedbo novega programa družboslovne informatike, ki zaradi potreb bo bolj celovitem razumevanje internetnih tehnologij v sodobnih družbah ponuja študentom dve študijski smeri, in sicer Digitalne tehnologije in družba ter Uporabna družboslovna informatika.

Skladno s svojim poslanstvom Katedra svojim študentom nudi poglobljene teoretske temelje ter profesionalna znanja in veščine iz družboslovne informatike, metodologije in statistike, kar družboslovnim informatikom omogoča, da se na trgu dela kompetentno ukvarjajo z interakcijo med informacijsko-komunikacijskimi tehnologijami in sodobno družbo. Družboslovni informatiki se zaposlujejo v zasebnem in javnem sektorju,  ustanavljajo lastna podjetja ali pa se posvečajo znanstveno-raziskovalni dejavnosti. Opravljajo dela, kot so spletna analitika, optimizacija informacijskih sistemov in storitev, statistika in metodologija, tržno raziskovanje, raziskovalni management in svetovanje, poslovna analitika itd.

Predavatelji na Katedri so močno vpeti v različne aplikativne in temeljne nacionalne in mednarodne projekte, sodelujejo z različnimi zasebnimi in javnimi organizacijami doma in po svetu ter objavljajo v vodilnih svetovnih publikacijah in založbah.

Študijski programi 1. stopnje
Študijski programi 2. stopnje

Nova znanstvena objava članov Centra za družboslovno informatiko

Člani Centra za družboslovno informatiko so avtorji novega znanstvenega članka objavljenega v reviji International Journal of Rehablitation Research, kjer predstavljajo rezultate študije uporabe pametnega telefona starejših od 60 let.

Iz teorije v prakso: Posvet E-zlorabe otrok

SPLETNO OKO, Center za varnejši internet Slovenije in Uprava kriminalistične policije Generalne policijske uprave vabita na 8. posvet E-zlorabe otrok: iz teorije v prakso.

Dan spletnega anketiranja 2018

Dne 18. 9. 2018 bo na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani že sedmič potekal dogodek Dan spletnega anketiranja, ki ga organizira Center za družboslovno informatiko s Fakultete za družbene vede.

Tutorstvo

Kaj je tutorstvo?

Sistematično vodenje študentov skozi študij, pri čemer pa se ne osredotočamo strogo na njihov akademski razvoj ali na težave pri študiju, temveč tudi na njihov osebnostni razvoj.

Namen tutorstva na FDV:

• Olajšati študentom vključevanje v akademsko okolje.
  • Usmerjanje študentov skozi študijski proces in svetovanje ob študijskih vprašanjih, ki se ob tem pojavljajo.
  • Seznanjanje študentov z načinom študija.
  • Obveščanje študentov o vseh zanje relevantnih spremembah pravil, vezanih na študijski proces.
  • Vzpostavljanje odnosov med sodelujočimi v izobraževalnem procesu.
  • Izboljševanje študijskih rezultatov.
  • Večja kakovost študija

Društvo DID

Kaj je društvo DID?

Društvo informatikov družboslovja je študentsko društvo, ki deluje že od leta 2009 in je namenjeno študentom družboslovne informatike in vsem ostalim študentom, ki se tako ali drugače srečujejo z družboslovno informatiko. Naše poslanstvo je povezati študente družboslovne informatike in jim ponuditi zanimive in uporabne obštudijske dejavnosti.

Namen društva DID na katedri:

DID ponuja veliko priložnosti za medgeneracijsko druženje, kot soletni pikniki, spoznavna kava za bruce, prav tako pa so v okviru DID-a organizirane razne delavnice, okrogle mize in predavanja.

Vabimo vas, da se nam pridružite in tako izboljšate svoj študij na Fakulteti za družbene vede. Dobrodošli v DID!

EEG networks - candidate search

Open position for data scientist at Faculty of information studies.

8. september 2018 | Možnosti za delo in študij

Podjetje CRMT išče nove sodelavce na področju podatkovne analitike

Podjetje CRMT išče nove sodelavce na področju podatkovne analitike s predhodnim 3-tedenskim plačanim izobraževanjem.

3. september 2018 | Možnosti za delo in študij