Skoči do osrednje vsebine

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

• Družboslovna informatika

Dobrodošli na spletni strani Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo

• Postanite mag. družb. inf.

Preberite več o različnih kariernih priložnostih!

• Dvojna diploma

Dvojna diploma magistrskega programa Družboslovne informatike ter Sociologije in teritorialnih politik.

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo od leta 1984 uspešno izvaja dodiplomski program 1. stopnje Družboslovna informatika, ki predstavlja prvi tovrstni študij na svetu. V študijskem letu 2021/22 je začela z izvedbo novega dvoletnega magistrskega programa 2. stopnje Družboslovna informatika, ki ima zaradi potreb po bolj celovitem razumevanju vloge podatkovne znanosti in internetnih tehnologij v sodobnih družbah dva študijska modula, in sicer Podatkovna analitika in Načrtovanje digitalnih storitev.

Skladno s svojim poslanstvom Katedra svojim študentom nudi poglobljene teoretske temelje ter profesionalna znanja in veščine iz družboslovne informatike, metodologije in statistike, kar družboslovnim informatikom omogoča, da se na trgu dela kompetentno ukvarjajo z interakcijo med informacijsko-komunikacijskimi tehnologijami in sodobno družbo. Družboslovni informatiki se zaposlujejo v zasebnem in javnem sektorju,  ustanavljajo lastna podjetja ali pa se posvečajo znanstveno-raziskovalni dejavnosti. Opravljajo dela, kot so spletna analitika, optimizacija informacijskih sistemov in storitev, statistika in metodologija, tržno raziskovanje, raziskovalni management in svetovanje, poslovna analitika itd.

Predavatelji na Katedri so močno vpeti v različne aplikativne in temeljne nacionalne in mednarodne projekte, sodelujejo z različnimi zasebnimi in javnimi organizacijami doma in po svetu ter objavljajo v vodilnih svetovnih publikacijah in založbah. Na raziskovalnih področjih so aktivni tudi v okviru Centra za družboslovno informatiko, Centra za metodologijo in informatiko, Centra za proučevanje družbene blaginje in Centra za raziskovanje javnega mnenja in množičnih komunikacij.

Simulacija raziskovalne konference pri predmetu Strokovna angleščina 23/24

Tudi letos so študenti 2. letnika Družboslovne informatike prvi semester pri predmetu Strokovna angleščina namenili raziskovanju različnih tehnoloških fenomenov v družbi.

22. februar 2024 | Obvestilo

Informativni dnevi 2024

16. in 17. februarja so potekali informativni dnevi na Fakulteti za družbene vede.

21. februar 2024 | Obvestilo

POVIO ACADEMY CONFERENCE 2024 JE TUKAJ IN ČAKA NATE!

Prvič letos bodo izvedli Povo Academy konferenco in sicer v soboto, 2.3.2024. Ta dogodek je priložnost za mlade tehnološke navdušence, da razširijo svoje znanje in izkoristijo možnost povezovanja.

21. februar 2024 | Obvestilo

Odprta predavanja pri predmetu Sodobni statistični pristopi

Vsi študenti Družboslovne informatike (in tudi morebitni drugi interesenti) ste vljudno vabljeni, da se udeležite kakšnega izmed predavanj na temo statistike v sklopu predmeta Sodobni statistični pristopi, ki se izvaja na interdisciplinarnem doktorskem študiju Statistika na Univerzi v Ljubljani.

19. februar 2024 | Obvestilo

Za bodoče študente

Praksa

Študenti o študiju DI:

Magistrski študenti o študiju DI:

Delovno mesto: pomoč pri raziskovalnem delu na mednarodnih projektih (delo asistenta)

Na Inštitutu za družboslovne študije v Znanstveno raziskovalnem središču Koper ščejo diplomiranega diplomanta socioloških oz. humanističnih smeri.

30. januar 2024 | Obvestilo, Možnosti za delo in študij

Razpisi za prosta delovna mesta na Statističnem uradu Republike Slovenije

Statistični urad Republike Slovenije ponovno odpira razpise za prosta delovna mesta v sektorju za metodologijo in standarde.

22. december 2023 | Obvestilo, Možnosti za delo in študij

Intervju: Andreja Praček

Andreja Praček je magistrica družboslovne informatike in raziskovalka na Centru za družboslovno informatiko.

13. julij 2022 | Obvestilo, Zaposlitev

Intervju: Karin Vidonja

Karin Vidonja je diplomantka Tržnega komuniciranja in odnosov z javnostmi in magistrica družboslovne informatike. Dela na področju digitalnega marketinga in spletne analitike.

8. maj 2022 | Obvestilo, Zaposlitev

Tutorstvo

Kaj je tutorstvo?

Sistematično vodenje študentov skozi študij, pri čemer pa se ne osredotočamo strogo na njihov akademski razvoj ali na težave pri študiju, temveč tudi na njihov osebnostni razvoj.

Namen tutorstva na FDV:

- Olajšati študentom vključevanje v akademsko okolje.
- Usmerjanje študentov skozi študijski proces in svetovanje ob študijskih vprašanjih, ki se ob tem pojavljajo.
- Seznanjanje študentov z načinom študija.
- Obveščanje študentov o vseh zanje relevantnih spremembah pravil, vezanih na študijski proces.
- Vzpostavljanje odnosov med sodelujočimi v izobraževalnem procesu.
- Izboljševanje študijskih rezultatov.
- Večja kakovost študija

Tutorji v študijskem letu 2023/2024:

Tutorji na 1. stopnji Tutor na 2. stopnji:
Viktoria Krusharova Živa Šubelj
Inya Kaya Vidmajer