Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

• Dobrodošli na spletnih straneh Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo

Poslanstvo katedre je zagotavljanje odličnosti na področjih izobraževanja, raziskovanja in pri razvoju družboslovne informatike, družboslovne metodologije in družboslovne statistike.

• Študij družboslovne informatike ponuja izjemno raznolikost

Družboslovni informatik povezuje družboslovje, informatiko in statistiko. Pogosto dela kot podatkovni analitik in vodja projektov v javnih ustanovah in zasebnih podjetjih.

• 11 razlogov za študij družboslovne informatike

Še ne veste na katero fakulteto bi se vpisali? Nihate med družboslovjem in naravoslovjem?

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo od leta 1984 izvaja univerzitetni in visokošolski program družboslovne informatike in predstavlja prvi tovrstni študij v svetu.

Skladno s svojim poslanstvom Katedra svojim študentom nudi poglobljene teoretske temelje ter profesionalna znanja in veščine iz družboslovne informatike, metodologije in statistike, kar družboslovnim informatikom omogoča, da se na trgu dela kompetentno ukvarjajo z interakcijo med informacijsko-komunikacijskimi tehnologijami in sodobno družbo. Družboslovni informatiki se zaposlujejo v zasebnem in javnem sektorju,  ustanavljajo lastna podjetja ali pa se posvečajo znanstveno-raziskovalni dejavnosti. Opravljajo dela, kot so spletna analitika, optimizacija informacijskih sistemov in storitev, statistika in metodologija, tržno raziskovanje, raziskovalni management in svetovanje, poslovna analitika itd.

Predavatelji na Katedri so močno vpeti v različne aplikativne in temeljne nacionalne in mednarodne projekte, sodelujejo z različnimi zasebnimi in javnimi organizacijami doma in po svetu ter objavljajo v vodilnih svetovnih publikacijah in založbah.

Izr. prof. dr. Katja Lozar Manfreda na konferenci ITACOSM 2017 – the 5th ITAlian COnference on Survey Methodology

Izr. prof. dr. Katja Lozar Manfreda se je udeležila konference ITACOSM 2017 – the 5th ITAlian COnference on Survey Methodology.

23. junij 2017 | Obvestilo

Call for 8 places for a PhD course in “Data Science” at the Scuola Normale Superiore for the academic year 2017-2018

For the academic year 2017-2018 the Scuola Normale Superiore hereby announces a call for 8 places for a PhD course in “Data Science”. Applications for admission to the selection process must be registered online by 23:59 CET, Thursday, 31 August 2017.

20. junij 2017 | Obvestilo

Prva prejemnica dvoje diplome v okviru sporazuma med UL-FDV in Univerzo v Salernu

V juniju 2017 smo dobili prvo prejemnico dvojne magistrske listine programov Družboslovna informatika FDV - UL in Master of Science in Sociology and Policies for the Territory Univerze v Salernu.

20. junij 2017 | Obvestilo

1. nacionalno srečanje ključnih deležnikov projekta ITHACA (InnovaTion in Health And care for All)

Na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani bo v četrtek, 22. junija 2017, med 9. in 12. uro, potekalo prvo nacionalno srečanje ključnih deležnikov pri projektu ITHACA.

20. junij 2017 | Obvestilo

Razpis za mladega raziskovalca/-ko s področja družboslovne informatike in metodologije ter migracijskih študij

Na ZRC SAZU je odprt razpis za mladega raziskovalca/-ko (MR) s področja družboslovne informatike in metodologije ter migracijskih študij.

22. junij 2017 | Možnosti za delo in študij

Six internships available at The University of Nottingham

Horizon Digital Economy Research Institute has 6 internships available at The University of Nottingham.

22. junij 2017 | Možnosti za delo in študij

Kaj o programu Družboslovne informatike menijo diplomanti, absolventi in študenti tega programa?

Študijski programi 2. stopnje