Skoči do osrednje vsebine

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo od leta 1984 uspešno izvaja dodiplomski program 1. stopnje Družboslovna informatika, ki predstavlja prvi tovrstni študij na svetu. V študijskem letu 2021/22 je začela z izvedbo novega dvoletnega magistrskega programa 2. stopnje Družboslovna informatika, ki ima zaradi potreb po bolj celovitem razumevanju vloge podatkovne znanosti in internetnih tehnologij v sodobnih družbah dva študijska modula, in sicer Podatkovna analitika in Načrtovanje digitalnih storitev.

Skladno s svojim poslanstvom Katedra svojim študentom nudi poglobljene teoretske temelje ter profesionalna znanja in veščine iz družboslovne informatike, metodologije in statistike, kar družboslovnim informatikom omogoča, da se na trgu dela kompetentno ukvarjajo z interakcijo med informacijsko-komunikacijskimi tehnologijami in sodobno družbo. Družboslovni informatiki se zaposlujejo v zasebnem in javnem sektorju,  ustanavljajo lastna podjetja ali pa se posvečajo znanstveno-raziskovalni dejavnosti. Opravljajo dela, kot so spletna analitika, optimizacija informacijskih sistemov in storitev, statistika in metodologija, tržno raziskovanje, raziskovalni management in svetovanje, poslovna analitika itd.

Predavatelji na Katedri so močno vpeti v različne aplikativne in temeljne nacionalne in mednarodne projekte, sodelujejo z različnimi zasebnimi in javnimi organizacijami doma in po svetu ter objavljajo v vodilnih svetovnih publikacijah in založbah. Na raziskovalnih področjih so aktivni tudi v okviru Centra za družboslovno informatiko, Centra za metodologijo in informatiko, Centra za proučevanje družbene blaginje in Centra za raziskovanje javnega mnenja in množičnih komunikacij.

Informativni dnevi 2023 - Družboslovna informatika

Informativni dnevi za dodiplomski študij na FDV bodo letos potekali 17. in 18. februarja. Vabljeni na predstavitev Družboslovne informatike

30. januar 2023 | Obvestilo

Aragon - Sodelavec za consumer in market insight

Podjetje Aragon išče študenta/ko za consumer & market insight.

30. januar 2023 | Obvestilo, Možnosti za delo in študij

Karierni tabor 2023

Spet prihaja februar, in spet Karierni tabor, ki bo tokrat med 6. in 10. februarjem.

27. januar 2023 | Obvestilo

Simulacija raziskovalne konference pri predmetu Strokovna angleščina 22/23

Študenti 2. letnika Družboslovne informatike tudi letos prvi semester pri predmetu Strokovna angleščina namenili raziskovanju različnih tehnoloških fenomenov v družbi.

20. januar 2023 | Obvestilo, Izdelki študentov

Za dijake in bodoče študente

Praksa

Študenti o študiju DI:

Magistrski študenti o študiju DI:

Aragon - Sodelavec za consumer in market insight

Podjetje Aragon išče študenta/ko za consumer & market insight.

30. januar 2023 | Obvestilo, Možnosti za delo in študij

Fakulteta za Upravo UL išče študenta za vključitev v projekt

Iščejo dodiplomskega študenta Družboslovne informatike, ki bi se vključil v projektne aktivnosti s študentskim delom.

6. januar 2023 | Obvestilo, Možnosti za delo in študij

Intervju: Andreja Praček

Andreja Praček je magistrica družboslovne informatike in raziskovalka na Centru za družboslovno informatiko.

13. julij 2022 | Obvestilo, Zaposlitev

Intervju: Karin Vidonja

Karin Vidonja je diplomantka Tržnega komuniciranja in odnosov z javnostmi in magistrica družboslovne informatike. Dela na področju digitalnega marketinga in spletne analitike.

8. maj 2022 | Obvestilo, Zaposlitev

Tutorstvo

Kaj je tutorstvo?

Sistematično vodenje študentov skozi študij, pri čemer pa se ne osredotočamo strogo na njihov akademski razvoj ali na težave pri študiju, temveč tudi na njihov osebnostni razvoj.

Namen tutorstva na FDV:

- Olajšati študentom vključevanje v akademsko okolje.
- Usmerjanje študentov skozi študijski proces in svetovanje ob študijskih vprašanjih, ki se ob tem pojavljajo.
- Seznanjanje študentov z načinom študija.
- Obveščanje študentov o vseh zanje relevantnih spremembah pravil, vezanih na študijski proces.
- Vzpostavljanje odnosov med sodelujočimi v izobraževalnem procesu.
- Izboljševanje študijskih rezultatov.
- Večja kakovost študija

Tutorji v študijskem letu 2021/2022:

Tutorka na 1. stopnji: Tutor na 2. stopnji:
Ema Brglez Vili Smolič

DI-YouTube