Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo

Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo od leta 1984 uspešno izvaja program Družboslovna informatika, ki predstavlja prvi tovrstni študij v svetu. V študijskem letu 2018/19 bo začela z izvedbo novega programa družboslovne informatike, ki zaradi potreb bo bolj celovitem razumevanje internetnih tehnologij v sodobnih družbah ponuja študentom dve študijski smeri, in sicer Digitalne tehnologije in družba ter Uporabna družboslovna informatika.

Skladno s svojim poslanstvom Katedra svojim študentom nudi poglobljene teoretske temelje ter profesionalna znanja in veščine iz družboslovne informatike, metodologije in statistike, kar družboslovnim informatikom omogoča, da se na trgu dela kompetentno ukvarjajo z interakcijo med informacijsko-komunikacijskimi tehnologijami in sodobno družbo. Družboslovni informatiki se zaposlujejo v zasebnem in javnem sektorju,  ustanavljajo lastna podjetja ali pa se posvečajo znanstveno-raziskovalni dejavnosti. Opravljajo dela, kot so spletna analitika, optimizacija informacijskih sistemov in storitev, statistika in metodologija, tržno raziskovanje, raziskovalni management in svetovanje, poslovna analitika itd.

Predavatelji na Katedri so močno vpeti v različne aplikativne in temeljne nacionalne in mednarodne projekte, sodelujejo z različnimi zasebnimi in javnimi organizacijami doma in po svetu ter objavljajo v vodilnih svetovnih publikacijah in založbah.

Študijski programi 1. stopnje
Študijski programi 2. stopnje

Inofrmativni dnevi na Fakulteti za družbene vede 2018

Prejšnji teden, v petek 9.2. in soboto 10.2.2018 so na Fakulteti za družbene vede potekali informativni dnevi. Na informativnih dnevih je bil predstavljen tudi nov študijski program Družboslovne informatike.

19. februar 2018 | Obvestilo

Družboslovna informatika: Študij za poklice prihodnosti

Najpomembnejša značilnost t.i. poklicev prihodnosti je potreba po širokem povezovanju znanj in spretnosti iz različnih področju npr. znanja iz področja informatike, računalništva, statistike, metodologije in družboslovja.

31. januar 2018 | Obvestilo

Proti kulturi laži, proti lažnim novicam

Na Fakulteti za družbene vede je v četrtek, 18. januarja 2018, potekal dogodek, posvečen obveščanju o lažnih novicah. Del dogodka so predstavljali tudi Družboslovni informatiki.

20. januar 2018 | Obvestilo

Še ne veš kam na informativni dan? Pridi pogledat nov program študija Družboslovna informatika!

V študijskem letu 2018/209 začel izvajati nov triletni program, ki ponuja v okviru dveh smeri: Digitalne tehnologije in družba ter Uporabna družboslovna informatika.

20. januar 2018 | Obvestilo

Študentsko delo - AKOS

Agencija za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenije išče študenta za delo z bazami podatkov, informacijskimi sistemi ter urejanje dokumentarnega gradiva.

20. februar 2018 | Možnosti za delo in študij

PhD position on the field of data analytics or social network analysis in Estonia

Institute of Computer Science at the University of Tartu is looking for a phd student in following research themes:Social Network (or Media) Analysis Data Analytics.

31. januar 2018 | Možnosti za delo in študij

Kaj o programu Družboslovne informatike menijo diplomanti, absolventi in študenti tega programa?