10 preprostih pravil za učinkovito statistično delovanje

plosStatistike so lahko povsod, vendar pa niso vedno pravilno razumljene, izračunane in njihovo sporočilo ni vedno učinkovito podano.

Glavni statistiki Robert Kass iz univerze Carnegie Mellon University; Brian Caffo iz univerze Johns Hopkins University; Marie Davidian iz univerze North Carolina State University; Xiao-Li Meng iz Harvardske univerze; Bin Yu Univerze iz univerze California Berkeley; in Nancy Reid iz Univerze v Torontu so napisali "Deset preprostih pravil za učinkovito statistično delovanje", ki raziskovalcem pomagajo, da se izognejo pastem napačnega predstavljanja podatkov ali oblikovanja hipotez na podlagi pomanjkljivega statističnega sklepanja.

Seznam je bil pred kratkim objavljen v reviji PLOS Computational Biology.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 22. junij 2016 | v kategoriji: Obvestilo