Katedra za medijske in komunikacijske študije

• Dobrodošli na spletnih straneh katedre

• Katedra za medijske in komunikacijske študije

• Katedra za medijske in komunikacijske študije

Ni družbe brez komuniciranja.

Medijske in komunikacijske študije so zahtevno, a atraktivno interdisciplinarno študijsko področje, ki se pri analizi medijske kulture in družbenega komuniciranja naslanja tako na družboslovno kot na humanistično tradicijo. Študijski programi, ki jih na dodiplomski, podiplomski in doktorski stopnji izvaja katedra, dajejo študentom nujno potrebna teoretska, raziskovalna in veščinska znanja za kritično razumevanje družbenih, kulturnih in političnih vidikov medijev in komuniciranja. Zato smo v stalnem stiku z drugimi disciplinami (sociologijo, kulturologijo, politologijo, antropologijo), v predmetniku pa so poleg splošnih družboslovnih predmetov vključeni specializirani predmeti s področja vizualne kulture, političnega komuniciranja in javnega mnenja, medijskih sistemov in medijskega diskurza, popularne kulture, zgodovine medijev, digitalnega komuniciranja in novih medijev itd. Posebno mesto na programu imajo praktikumi, ki študente opremijo z veščinami in prakso s področja medijske produkcije in empiričnega raziskovanja. Program odlikuje velika izbirnost predmetov in vsebin, odločilno pa ga sooblikujejo tudi gostujoči tuji profesorji in vrhunski domači strokovnjaki s področja medijske produkcije.

Srečanje študentov Medijskih in komunikacijskih študij ter Alumni srečanje MKŠ

Katedra za medijske in komunikacijske študije vabi 5. 12. 2017 na tradicionalno srečanje študentk in študentov MKŠ ter alumni srečanje MKŠ, ki bo potekalo v Veliki dvorani FDV.

Študijska ekskurzija 2017 - Praga

Vsakoletna študijska ekskurzija je v letu 2017 potekala v soorganizacije Katerde za medijske in komunikacijske študije in Katedre za novinarstvo.

Hardtova priznanja za izstopajoče študijske dosežke 2016

Nagrade MKŠ za izstopajoče študentske dosežke za leto 2016, poimenovanje po leta 2011 preminulem profesorju Hannu Hardtu, prejmejo Nastja Ščurk, Blažka Čas in Zarja Protner.

Študijska ekskurzija 2016 - Beograd-Sarajevo

12. januar 2016 | Obvestilo

Študijski programi 2. stopnje
Študijski programi 3. stopnje

• Dr. Bill Kovarik

Profesor komunikacijskih študij na Radford University (Virginia, ZDA).

• Dr. Paul Bowman

Profesor kulturnih študij, Cardiff University (Velika Britanija).

• Dr. Peter Dahlgren

Profesor medijskih in komunikacijskih študij na Lund University (Švedska).

• Dr. Ed McLuskie

Profesor teorije in filozofije komuniciranja na Boise State University (Idaho, ZDA).

• Dr. Daya K. Thussu

Profesor mednarodnega komuniciranja na University of Westminster (VB).

Dokumenti in publikacije