Skoči do osrednje vsebine

Izjava podpore Oddelka za kulturologijo, 10. 5. 2024

Oddelek za kulturologijo Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani izraža javno podporo zasedbi prostorov Fakultete za družbene vede, ki so jo študentje_ke izvršili_e v sredo, 8. maja 2024, in se pridružuje zahtevam, ki jih usmerjajo na univerzo in fakulteto.

Najstrožje obsojamo genocid, ki ga izraelska vlada in vojska izvajata nad Palestinci_kami, in podpiramo mednarodna prizadevanja za priznanje Palestine.

Izražamo solidarnost z vsemi gibanji, ki se zavzemajo za prekinitev agresije in izraelske okupacije palestinskih ozemelj, obenem pa ostro obsojamo vsakršno onemogočanje izražanja obsodbe genocida v Gazi in podpiranja palestinskega boja za svobodo.

(Foto: Lista demokratičnega študentstva)

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 11. maj 2024 | v kategoriji: Obvestilo, Aktualno