izr. prof. dr. Boštjan Udovič

Službeni telefon: 01/ 5805-188
    Email: is.jl-inu.vdf@civodu.najtsob
    Govorilne in uradne ure:
    GU bodo po urniku oktobra. Vse ostale zadeve urejamo prek epošte, zoom ali osebno, po predhodnem dogovoru.
    Office hours in October 2020. All other issues will be solved by email or zoom.

***GU: torek, 19.00 do 20.30.
    ***Office hours: Tuesday, 7.00 p.m. to 8.30 p.m.

Prosim za predhodno najavo./Please write an email before coming to office hours.
    Lep pozdrav/Best regards,
    Boštjan Udovič
    Prostor:
    C 225
    Sodelovanje pri predmetih:

Dodiplomski študij
    Diplomacija EU
    Diplomatski in konzularni odnosi
    Mednarodna politična ekonomija
    Praktikum tehnike pogajanj z angleško terminologijo
    Tehnike pogajanj

Podiplomski študij
    Diplomatski praktikum
    Medkulturna pogajanja
    Ekspertna področja:
    Izvolitve:
    -asistent s področja mednarodnih odnosov (2006; 2009);
    -docent s področja diplomacije (2012)

Ekspertna področja:
    -Diplomatske študije;
    -Mednarodna politična ekonomija;
    -Zahodni Balkan
    -Inovacije/inovacijski sistemi.
  • FORMALNA IZOBRAZBA
    • Oktober 2006–Julij 2009: Doktorat s področja Ekonomije: Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani. Naslov doktorata: Ekonomska varnost in ekonomska diplomacija: Primer Nove Ljubljanske banke na trgih Zahodnega Balkana.
    • Oktober 2004–September 2006: Magistrski študij na programu Mednarodna ekonomija. Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani.
    • Oktober 1999–Julij 2004: Študij: Politologija–mednarodni odnosi. Diplomirani univerzitetni politolog. Naslov diplomskega dela: Nove teorije mednarodne menjave in majhne države.

GOSTUJOČA RAZISKOVANJA

• September 2006–Januar 2007: Gostujoči raziskovalec na Univerzi v Vidmu (Italija), Oddelek za mednarodno trženje (prof. Alessio Lokar).

IZBRANE DRUGE OBLIKE IZOBRAŽEVANJA

• Maj–Julij 2013: Poletna šola na George Washington University (Washington D. C., ZDA). Predmeti Tehnike pogajanj, Medkulturno komuniciranje, Organizacijsko učenje.
    • December 2009: Mednarodni seminar »Economic and Commercial Diplomacy in the globalisation era«; International Centre for Promotion of Enterprises.
    • Julij 2006: CONSENT Summer School in Methods and Techniques, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede.
    • Julij 2003: Brave new Europe Summer School, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede.