doc. dr. Boštjan Udovič

Službeni telefon: 01/ 5805-188
    Email: is.jl-inu.vdf@civodu.najtsob
    Govorilne in uradne ure:
    Naslednje GU bodo v začetku avgusta. Datum sporočim.

Lep pozdrav,
    Boštjan Udovič

Prostor:
    C 225
    Sodelovanje pri predmetih:

Dodiplomski študij
    Diplomacija EU
    Diplomatski in konzularni odnosi
    Evropski finančni sistem in politike
    Mednarodna politična ekonomija
    Mednarodne finance
    Razvoj EU
    Tehnike pogajanj

Podiplomski študij
    Diplomatski praktikum
    Medkulturna pogajanja
    Ekspertna področja:
    Izvolitve:
    -asistent s področja mednarodnih odnosov (2006; 2009);
    -docent s področja diplomacije (2012)

Ekspertna področja:
    -Diplomatske študije;
    -Mednarodna politična ekonomija;
    -Zahodni Balkan
    -Inovacije/inovacijski sistemi.
  • FORMALNA IZOBRAZBA
    • Oktober 2006–Julij 2009: Doktorat s področja Ekonomije: Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani. Naslov doktorata: Ekonomska varnost in ekonomska diplomacija: Primer Nove Ljubljanske banke na trgih Zahodnega Balkana.
    • Oktober 2004–September 2006: Magistrski študij na programu Mednarodna ekonomija. Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani.
    • Oktober 1999–Julij 2004: Študij: Politologija–mednarodni odnosi. Diplomirani univerzitetni politolog. Naslov diplomskega dela: Nove teorije mednarodne menjave in majhne države.

GOSTUJOČA RAZISKOVANJA

• September 2006–Januar 2007: Gostujoči raziskovalec na Univerzi v Vidmu (Italija), Oddelek za mednarodno trženje (prof. Alessio Lokar).

IZBRANE DRUGE OBLIKE IZOBRAŽEVANJA

• Maj–Julij 2013: Poletna šola na George Washington University (Washington D. C., ZDA). Predmeti Tehnike pogajanj, Medkulturno komuniciranje, Organizacijsko učenje.
    • December 2009: Mednarodni seminar »Economic and Commercial Diplomacy in the globalisation era«; International Centre for Promotion of Enterprises.
    • Julij 2006: CONSENT Summer School in Methods and Techniques, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede.
    • Julij 2003: Brave new Europe Summer School, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede.