asist.   Jošt Bartol

IDV 604
      Sodelovanje pri predmetih:
      Ekspertna področja:
      informacijska zasebnost, modeliranje strukturnih enačb, internetno raziskovanje
    • Jošt Bartol je raziskovalni asistent in mladi raziskovalec na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani.

Diplomiral je iz marketinga in odnosov z javnostmi na Univerzi v Ljubljani, kasneje pa je tam opravil še magisterij iz družboslovne informatike. Trenutno je doktorski študent statistike na Univerzi v Ljubljani.

Njegova zanimanja so usmerjena primarno v metodološke vidike anketnega merjenja skrbi za informacijske zasebnosti v internetnih okoljih. Dodatno ga zanimajo tudi vplivi posameznikove skrbi za informacijski zasebnosti na njihovo vedenje v okviru različnih spletnih storitev, predvsem v okviru spletnih anket in anket, izvedenih prek pametnih telefonov, ter glede na zbiranje novih vrst podatkov, kot so vizualni, zvočni in senzorični podatki.