asist. Iris Koleša

C 216
      Sodelovanje pri predmetih:
      Ekspertna področja:
    • Iris Koleša je magistrica diplomacije in diplomantka tržnega komuniciranja (UN) Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani. Kot mlada raziskovalka Centra za proučevanje mednarodnih odnosov se osredotoča na migracije, prenos znanja, mreženje in internacionalizacijo. Za magistrsko delo 'Diaspore kot orodje prenosa znanja na državo izvora' je leta 2015 prejela nagrado Urada Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu. Njeno diplomsko delo, naslovljeno 'Medorganizacijsko mreženje v procesu internacionalizacije: primer slovenskih poslovnih klubov', pa je bilo leta 2012 nagrajeno z zlato nagrado v sekciji Mednarodno poslovanje na 9. Študentski poslovni konferenci Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani.

Neprecenljive mednarodne izkušnje je pridobila med študijem na Univerzi v Miamiju v ZDA, ter z delom v Belgiji: na Veleposlaništvu Republike Slovenije Bruselj (kjer je prav tako sodelovala s Stalnim predstavništvom Republike Slovenije pri Evropski uniji), v Evropskem parlamentu ter pri Slovenskem gospodarskem in raziskovalnem združenju. Leta 2014 se je zaposlila na Regionalni razvojni agenciji Ljubljanske urbane regije, kjer je bila zadolžena predvsem za mednarodno komuniciranje ter regijske in mednarodne projekte (s posebnim poudarkom na kreativnih industrijah), sodelovala pa je tudi pri pripravi strateških in programskih dokumentov ter priporočil politik. Centru za proučevanje mednarodnih odnosov se je pridružila oktobra 2015.

Področja raziskovanja: migracije, prenos znanja, mreženje, internacionalizacija.