doc. dr. Tina Lengar Verovnik

Službeni telefon: 01/ 5805-319
    Email: is.jl-inu.vdf@kinvorev.anit
    Govorilne in uradne ure:
    Do 30. novembra 2019 in po 1. marcu 2020:
    petek 9.30 do 11.00

(1. 12. 2019 do 1. 3. 2020: študijska odsotnost)

V petek, 25. 10. 2019, bodo govorilne ure odpadle zaradi udeležbe na simpoziju Obdobja. Za nujne zadeve mi pišite.
    Prostor:
    B 210
    Sodelovanje pri predmetih:

Dodiplomski študij
    Jezikovna kultura
    Novinarski jezik in stil
    Novinarsko sporočanje 1
    Osnove novinarskega dela
    Stilistični praktikum
    Ekspertna področja:

Norma in kodifikacija knjižnega jezika

Jezikovna kultura publicističnih besedil

Stilistika govornih novinarskih diskurzov

• Leta 1999 je končala študij slovenskega jezika in splošnega jezikoslovja na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Leta 2002 je na tamkajšnjem Oddelku za slovenistiko magistrirala, leta 2010 pa doktorirala z disertacijo Radijski novinarski dvogovorni žanri kot okvir jezikovnih izbir novinarjev.

Od leta 2001 je zaposlena na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani, sprva kot asistentka, od leta 2011 pa kot docentka za slovenski jezik. Od leta 2016 na Univerzi v Celovcu kot gostujoča predavateljica izvaja izbirni predmet na študiju slovenistike.

Od leta 2014 je kot znanstvena sodelavka dopolnilno zaposlena na Inštitutu za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU. Je tudi članica ožjega sestava Pravopisne komisije pri SAZU in ZRC SAZU.

Raziskovalno se posveča pravopisu, jezikovni in govorni kulturi ter stilistiki radijskih novinarskih žanrov.

• Spletišče Pravopisne komisije pri SAZU in ZRC SAZU: http://pravopisna-komisija.sazu.si/