doc. dr. Andrej Kohont

Govorilne ure:
    Ponedeljek 14.00 do 15.30

Sprememba:
    V času med 13.11. in 13.12.2017 govorilne ure odpadejo, saj sem na raziskovalnem delu v tujini. Dosegljiv sem po e-pošti.

Prostor:
    DS 08
    Sodelovanje pri predmetih:

Dodiplomski študij
    Kadrovski menedžment
    Organizacijsko vedenje
    Teorija in tehnike vodenja

Podiplomski študij
    Magistrsko delo
    Upravljanje človeških virov
    Ekspertna področja:
    Menedžment človeških virov

Menedžment kompetenc

Vodenje

Mednarodni menedžment človeških virov

Karierna orientacija

Organizacijsko vedenje

Kakovost v visokem šolstvu

Praktično usposabljanje
  •

dr. Andrej Kohont je rojen v Mariboru. Leta 2011 je doktoriral na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani s temo Vloge in kompetence menedžerjev človeških virov v kontekstu internacionalizacije.

Od leta 2001 raziskovalno in pedagoško deluje na Fakulteti za družbene vede, kjer v okviru katedre za socialni in kadrovski menedžment sodeluje pri  predmetih kadrovski menedžment, teorija in tehnike vodenja in organizacijsko vedenje.  Raziskovalno proučuje področja: menedžmenta človeških virov, trga dela, identifikacije in razvoja kompetenc, kakovosti in reform visokega šolstva ter karierne orientacije. Posebno pozornost namenja vprašanju internacionalizacije poslovanja s poudarkom na vprašanjih, ki se v tem kontekstu povezujejo z menedžmentom človeških virov v multinacionalkah in delu s sodelavci v tujini.

Teoretična znanja nadgrajuje s sodelovanjem v mednarodnih in domačih aplikativnih in svetovalnih projektih. V okviru mednarodne akademske mreže Cranet je koordinator raziskave Upravljanje človeških virov v Sloveniji. Skupaj z dr. Aleksandro Kanjuo Mrčela je skrbnik drugostopenjskega programa Upravljanje organizacij, človeških virov in znanja. V letih 2008-2012 je bil podpredsednik Slovenske kadrovske zveze.

Novejša dela:

Alexandros Psychogios, Chris Brewster, Fotis Missopoulos, Andrej Kohont, Elizabeta Vatchkova & Agnes Slavic (2013): Industrial relations in South-Eastern Europe: disaggregating the contexts, The International Journal of Human Resource Management, DOI: 10.1080/09585192.2013.837090

Kazlauskaite, R., Buciuiene, I., Poor, J.; Karoliny, Z., Alas, R., Kohont, A., Slavicz, A. (2013): Human resorce management in the Central and Eastern European Region. In Global trends in Emma Parry, Eleni Stavrou And Mila Lazarova (eds.), Human Resource Management; New York: Palgrave Macmillan.

Kohont, A., Svetlik, I., Bogičevič Milikić, B.  (2012): Development of personnel management in Slovenia and Serbia. (Journal of East European Management Studies, under review).

Podnar, K., Kohont, A., Jančič, Z. (2012): Employee development in the international arena: Internal marketing and human resource management perspectives. In: Melewar, T. C. (ed.), Gupta, S. (ed.). Strategic international marketing: An advanced perspective. Basingstoke; New York: Palgrave Macmillan.

Kohont, Andrej (ed.) (2011) Terminološki slovarček: karierne orientacije 2011. Ljubljana : Zavod Republike Slovenije za zaposlovanje.

• Cranet http://www.cranet.org

Slovenska kadrovska zveza http://www.skz.si