izr. prof. dr. Vladimir Prebilič

Službeni telefon: 01/ 5805-331
    Email: is.jl-inu.vdf@ciliberp.rimidalv
    Govorilne in uradne ure:
    Vsak petek od 11.00 do 12.00 ure ter od 14.00 do 15.00 ure.

Prostor:
    AP 25
    Sodelovanje pri predmetih:

Dodiplomski študij
    Diplomsko delo - POL-OBR
    Obramboslovna geografija
    Primerjalni politični sistemi
    Temelji Evropske unije
    Vojaška logistika
    Vojaška zgodovina

Podiplomski študij
    Geopolitika
    Ekspertna področja:
    Nevojaški varnostni izzivi, sodobna vojaška zgodovina, patriotizem v sodobnih družbah, civilno vojaški odnosi
  • Izr. prof. dr. Vladimir Prebilič

Rojen 21. 5. 1974 v Ljubljani. Diplomiral je na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani leta 1998 na dvopredmetnem programu A - zgodovina in B - geografija. Že v času študija je poučeval na Ljudski univerzi v Kočevju, OŠ Zbora odposlancev Kočevje, OŠ Ob Rinži Kočevje ter Gimnaziji Kočevje. V tem času je opravil tudi strokovni izpit. Kot Zoisov štipendist je istega leta nadaljeval s študijem na podiplomskem programu obramboslovja na Fakulteti za družbene vede. Magistriral je leta 2001 na obramboslovju, kjer je s pomočjo štipendije Komisije EU preučeval konverzijo vojaških objektov v ZRN, ZDA in VB. Kot štipendist nemškega zveznega obrambnega ministrstva - Štipendija Manfreda Wörnerja je raziskoval teorijo logistike na nemški vojaški akademiji v Hamburgu in doktroriral na FDV leta 2004. Od leta 2010 je izredni profesor na oddelku za politologijo (FDV) in (so)nosilec pri predmetih: Temelji EU, Vojaška zgodovina, Obramboslovna geografija, Sodobni politični sistemi in na podpilomski ravni predmeta Geopolitika. Med leti 2007 in 2011 je bil predstojnik Katedre za obramboslovje na Fakulteti za družbene vede. Na znanstveno-raziskovalnem področju je bil do sedaj vodja petih raziskovalnih projektov, posebej pa se ukvarja z raziskovanjem domoljubja med mladimi in v multikulturnih družbah, sodobno vojaško zgodovino, nevojaškimi varnostnimi izzivi in civilno-vojaškimi odnosi. Osebna bibliografija dr. Prebiliča šteje 343 enot, od tega 29 izvirnih znanstvenih člankov, 9 preglednih znanstvenih člankov in 21 strokovnih člankov. Aktivno (z referati) je sodeloval na 27 znanstvenih mednarodnih konferencah, objavil 36 delov monografij in 4 knjige. Tekoče govori angleško, nemško in hrvaško ter pasivno francosko. Od leta 2010 opravlja funkcijo župana občine Kočevje.