Skoči do osrednje vsebine

Službeni telefon: 01/ 5805-306
      Email: is.jl-inu.vdf@ilam.cnarf
      Govorilne in uradne ure:

Govorilne ure vsak  ponedeljek od 17,00h do 18,30 h preko Zoom povezave:

Meeting ID: 984 8112 4878

Prostor:
      BP 23
      Sodelovanje pri predmetih:

Dodiplomski študij
      Družbeni in etični vidiki razvoja moderne znanosti
      Epistemologija
      Napredne tehnologije in transhumanistične družbe prihodnosti

Doktorski študij
      Metodologija in epistemologija družbenih ved
      Ekspertna področja:

Sociologija znanosti

Epistemologija družbenih ved

Družbeni, etični in pravni vidiki razvoja novih tehnologij

Krepitev človeka

Kognitivno izboljševanje, transhumanizem in posthumanizem

Raziskovalno-razvojne in inovacijske politike

Sistemi ocenjevanja v znanosti

Znanstveni in tehnološki indikatorji

Scientometrika

Znanost in javnost

Družbeni vidiki prenosa znanja in intemeriarne znanstvene strukture

Znanstvena omrežja

• Poučuje predmete s področja epistemologije družbenih ved in družbenih študij znanosti in tehnologije na dodiplomskem in doktorskem študiju.  Raziskovalno deluje na Centru za preučevanje znanost v okviru Inštituta za družbene vede FDV-ja. Je tudi predstojnik tega centra.  Znanstveno-raziskovalno in strokovno se v zadnjih letih ukvarja z družbenimi, etičnimi in pravnimi vidiki razvoja naprednih tehnologij, odnosom med znanostjo in javnostjo, vprašanjem  znanstvene politike in vrednotenja znanstvenih rezultatov, s poudarkom na bibliometričnih analizah. Bil je gostujoči raziskovalec na Institut fuer Technik- und Wissenschaftsforschung v Gradcu (IAS -STS fellowship v letih  2004 in 2009), Univerzi v Bielefeldu (DAAD fellowship 1998), Univerzi Johannes Kepler v Linzu (Alpe-Adria fellowship 1992),  Univerzi na Dunaju (1989).  Znanstveno in profesionalno deluje v različnih mednarodnih združenjih s področja družbenih študij znanosti in tehnologije, kot so European Association for Study of Science and Technology (EASST),  Gesellschaft fuer Wissenschaft und Technikforschung (GWTF),  European Sociological Association  (ESA). Od 1999 – 2009 je bil član izvršnega odbora SSTNET (The Sociology of Sociology and Technology Research Network) pri ESA. Raziskovalno je deloval v različnih mednarodnih raziskovalnih projektih:  PHARE Multi-Country Programme  in Higher Education, 5th CRE Academic Task Force - Capacity Building and Human Resources Development Measures for Higher Education,  ESA Project International Network on Social Capital and Performance,  7 EU FP Feasibility Study for creating a European University Data Collection,  7 EU FP Ethics in Public Policy-Making: the Case of Human Enhancement. Trenutno je s sodelavci iz Centra za preučevanje znanosti vključen v 7 EU FP Synthetic biology – Engaging with new and Emerging Science and Technology in Responsible Governance of the Science and Society Relationship.  Kot član mednarodnih evalvacijskih timov je bil vključen v evalvacijo raziskovalnih in univerzitetnih institucij v različnih evropskih državah: Latviji, Estoniji, Makedoniji, Bosni, etc.  Večkrat je sodeloval tudi kot evalvator v 6 Okvirnem programu Evropske komisije. Je član uredniškega odbora osrednje evropske revije za področje družbenih študij znanosti in tehnologije Science & Technology Studies.
    • Stran Centra za proučevanje znanosti na Facebooku: