Skoči do osrednje vsebine

Raziskovalni center za strategijo in upravljanje

• Raziskovalni center za strategijo in upravljanje

Nagrado SSD za najboljše znanstveno delo v letu 2023 je prejel Marko Orel

Posnetek zaslona 2023-11-24 124843

Slovensko sociološko društvo je na letošnjem sociološkem srečanju, nagrado za najboljše znanstveno delo v letu 2023 podelilo Marku Orlu za delo "Collaboration Potential in Virtual Reality (VR) Office Space: Transforming the Workplace of Tomorrow", ki je izšla pri založbi Springer.

24. november 2023 | Obvestila, Znanstvene objave

V reviji Social Science Information objavljen novi članek Tiborja Rutarja o neoliberalizmu

ssic_62_2thumb

V novi številki revije Social Science Information je bil objavljen članek Tiborja Rutarja z naslovom "What is neoliberalism really? A global analysis of its real-world consequences for development, inequality, and democracy"

25. oktober 2023 | Obvestila, Znanstvene objave

Gostujoči raziskovalec Samuel Briones Barrales iz Univerze v Utrechtu na RCSU

samuelbrionesthumb

Na Raziskovalnem centru za strategijo in upravljanje FDV bomo od 17. oktobra do 2. novembra 2023 gostili raziskovalca Samuela Brionesa Barralesa, doktorskega študenta na oddelku za interdisciplinarne družbene vede na Univerzi v Utrechtu.

18. oktober 2023 | Obvestila, EU in mednarodni pojekti, Raziskovanje, Povezovanje

Helena Kovačič je predstavila prispevek "Sistemski vidiki podatkov o zdravju pri delu" na 1. nacionalni konferenci javnega zdravja

nijzthumb

Helena Kovačič je predstavila prispevek na 1. nacionalni konferenci javnega zdravja »Zdravje kot vir blaginje«, ki je 3. 10. 2023 potekala v Portorožu.

6. oktober 2023 | Obvestila, Seminarji in konference

O centru

Raziskovalni center za strategijo in upravljanje (RCSU) omogoča raziskovanje javnih in zasebnih organizacij na stičišču s posamezniki, skupnostmi, trgi in državo. V okviru centra razvijamo raziskave, ki združujejo različna področja sociologije in organizacijskih ved s skupnim fokusom na razumevanju organizacij v kontekstu "polne družbene umeščenosti". V ospredju je sistemsko razumevanje organizacij v perspektivi družbenih sprememb, ki zaznamujejo posameznika v njegovem odnosu do dela in delovnih organizacij, do države in javnih/političnih institucij, trga in ekonomskih struktur in civilne družbe. Center združuje in nudi podporo raziskovalcem iz različnih generacij in disciplin, ki delujejo na znanstvenem, aplikativnem in svetovalnem področju.

Upravljanje omrežij javnega in zasebnega sektorja

Nosilec projekta: izr.prof.dr. Hajdeja Iglič | Trajanje projekta: 1. januar 2018 - 31. december 2023

Upravljanje omrežij javnega in zasebnega sektorja

Nosilec projekta: izr.prof.dr. Hajdeja Iglič | Trajanje projekta: 1. januar 2014 - 31. december 2017