Skoči do osrednje vsebine

EARL praznuje peto obletnico!

Danes, 17. maja 2021, je pet let, odkar sta takratna dekanja Filozofske fakultete, prof. dr. Branka Kalenić Ramšak in takratni dekan Fakultete za družbene vede, prof. dr. Rado Bohinc, podpisala sporazum o ustanovitvi Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo. V tem kratkem obdobju je EARL zrasel v institucijo, ki pomembno veže obe fakulteti ter krepi univerzo, hkrati pa postaja čedalje bolj prepoznaven navzven. To, med drugim, dokazuje sodelovanje z univerzo Yonsei, katerega rezultat je soorganizacija konference, ki bo med 21-22 majem in za katero vlada zanimanje po celem svetu.

Konec leta 2020 je EARL dobil pomembno priznanje: postal je del Mreže infrastrukturnih raziskovalnih centrov Univerze v Ljubljani. Za razvoj EARL je podpora vodstev obeh fakultet ter univerze vitalnega pomena: te nikoli ni manjkalo. Zato se za brezrezervno podporo rektorja Univerze v Ljubljani, prof. dr. Igorja Papiča, dekanje Fakultete za družbene vede, prof. dr. Monike Kalin Golob, ter dekana Filozofske fakultete, prof. dr. Romana Kuharja, iskreno zahvaljujemo.

Vse najboljše, EARL!

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 17. maj 2021 | v kategoriji: EARL