Razpis za Mednarodno parlamentarno štipendijo (IPS) Nemškega zveznega parlamenta

Želite postati sodelavec Nemškega zveznega parlamenta?

Nemški zvezni parlament vas skupaj z univerzami: Freie Universität Berlin, Humboldt-Universität Berlin, Technische Universität Berlin vabi k prijavi za Mednarodno parlamentarno štipendijo (IPS) za pet mesecev v Berlinu.

Mednarodna parlamentarna štipendija je namenjena visoko kvalificiranim in politično zainteresiranim mladim, ki se želijo po zaključku programa vrniti v svojo domovino in aktivno ter odgovorno sooblikovati demokratično prihodnost svoje države.

Nemški zvezni parlament – Bundestag, ponuja mladim priložnost, da v času 13-tedenskega praktičnega dela pri poslancu zveznega parlamenta spoznajo nemški parlamentarni sistem in politične procese odločanja ter pridobijo praktične izkušnje na področju parlamentarnega dela.

Štipendiste bo izbrala neodvisna komisija Nemškega zveznega parlamenta.

Rok prijave: 30. junij 2017

Več informacij na spletni strani www.bundestag.de/ips in v prilogi:

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 07. junij 2017 | v kategoriji: Obvestila, Štipendije, Razpisi