KOLEGIALNA POMOČ ("Buddy System") - postani "buddy" za tuje študente v študijskem letu 2020-21

Z novim študijskem letom na Fakulteti za družbene vede študente vabimo k sodelovanju k Kolegialni pomoči (“Buddy System”), ki povezuje tuje in slovenske študente na neobvezujoči in neformalni ravni. »Buddy-ji« nudijo pomoč tujim študentom z namenom olajšanja težav, s katerimi se tuji študentje soočajo predvsem na začetku izmenjave oziroma študija, mreženja in druženja ter čim boljšega vključevanja tujih študentov v študij in življenje v Sloveniji. »Buddy-ji« pa dobijo priložnost za druženje in navezovanje prijateljstev s tujimi študenti ter komunikacije v tujem jeziku. Vključitev v »Buddy System« priporočamo zlasti študentom, ki že imajo izkušnjo s študijem v tujini, in tistim, ki nameravajo opravljati izmenjavo oz. študirati v tujini v prihodnje.

V prvem semestru študijskega leta 2020-21 na Fakulteti za družbene vede pričakujemo več kot 60 mednarodnih študentov iz različnih držav.  Ker v mednarodni pisarni FDV slišimo veliko zgodb o nepozabnih izkušnjah, ki jih študenti pridobijo tekom izmenjave, si ta sistem prizadeva ustvarjati še več takšnih zgodb in graditi mednarodno mreženje. Če si želite mednarodnega mreženja ter ste motivirani biti »buddy« nekomu izmed prihajajočih tujih študentov, si preberite dodatne informacije v spodnji priponki ter svojo prijavnico oddajte do 20. septembra 2020, na TEJ POVEZAVI.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 25. avgust 2020 | v kategoriji: Razpisi, Obvestila