Odprt razpis projekta Srčna UL

V okviru projekta Srčna UL za pomoč študentom Univerze v Ljubljani v  finančni stiski (UL in ZPMS), katerega namen je reševanje kratkoročnih finančnih težav študentk in študentov, ki so zaradi nepredvidljive epidemiološke situacije ostali brez običajnih virov za preživetje – so sami izgubili vir zaslužka (študentsko delo), so vir zaslužka izgubili njihovi skrbniki ali pa so se znašli v osebni okoliščini, ki je poglobila njihovo stisko, je že odprt razpis za dodelitev finančne pomoči študentom.

Dodeljena pomoč lahko vsebuje sofinanciranje najemnine in bivanjskih stroškov, nakup živil in obleke, študijskega materiala in računalniške opreme, namenjene študiju.

Za pomoč lahko zaprosijo študenti Univerze v Ljubljani z veljavnim statusom v študijskem letu 2020/21, ki so se znašli v stiski in izpolnjujejo naslednje pogoje:

•so mlajši od 26 let, starši oziroma skrbniki (če ene ali druge imajo) pa jih težko vzdržujejo, ker imajo tudi oni prenizek dohodek,

•so starejši od 26 let, doseženi prihodki pa niso zadostni za osnovno preživetje (lastno ali vzdrževanih družinskih članov).

Prijava je mogoča do 15. 10. 2021.

Več o projektu, razpisu in vlogi za dodelitev finančne pomoči na: https://www.uni-lj.si/srcnaul/

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 07. september 2021 | v kategoriji: