Študentka Ana Orešnik, Instituto Politécnico do Porto, ESEIG (Escola Superior de Estudos Industriais e de Gestão)

V okviru programa Erasmus sem se odločila za izmenjavo na Portugalskem, kjer sem opravila del svojih študijskih obveznosti. Gre za edinstveno, življenjsko izkušnjo, na katero me vežejo sami lepi spomini. Ugodno podnebje, lepe peščene plaže, odlično vino in prijazni ljudje, so le ene izmed značilnosti, ki jih lahko zagotovo pripišemo Portugalski. Poleg lepot Portugalske sem na izmenjavi spoznala tudi njihovo kulturo in tradicionalne jedi, prvič pa sem se preizkusila tudi v surfanju. Stkala sem nove prijateljske vezi, ne le z domačini, temveč tudi z ostalimi študenti iz cele Evrope. Z njimi sem sodelovala tudi pri pripravi seminarskih nalog, ki jih je zahteval študij na izbrani fakulteti. Predavanja so se delno izvajala v angleščini in delno v portugalščini, tako da sem izpopolnila tudi svoje znanje tujih jezikov. Poleg študija so mojo izmenjavo popestrili kratki izleti, saj smo v šestih mesecih obiskali glavne turistične točke Portugalske (Porto, Lizbono, Sintro, Fatimo, Cabo de Roca, Aveiro, Guimarães), seveda pa ni manjkalo tudi tematskih študentskih zabav. Na fakulteti, kjer sem študirala, je potekal »talent show«, kjer sem se tudi sama predstavila z igranjem na kitaro in petjem v portugalščini. V spomin se mi je vtisnila še internacionalna večerja, kjer smo študentje lahko preizkusili svoje kulinarične sposobnosti in se predstavili s tradicionalnimi, tipičnimi jedmi, ki označujejo vsako državo posebej. Zanimiv je bil tudi ogled nogometne tekme v živo med Brago in Mariborom, kjer sem lahko navijala za naše športnike.

Študentska izmenjava zares prinaša ogromno novih doživetij, ki ti razširijo obzorja. Od tebe zahteva samostojnost in iznajdljivost, predvsem pa veliko željo po neki novi, drugačni mednarodni izkušnji. Gre za priložnost, ki je ne sme zamuditi noben študent v času svojega študija.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 01. februar 2013 | v kategoriji: Vtisi iz tujine