Študent družboslovne infromatike v ekipi, ki je zasedla prvo mesto na Univerzitetnem programerskem maratonu 2018

V soboto, 13. oktobra 2018, je v Mariboru potekalo finalno kolo Univerzitetnega programerskega maratona 2018. Zaključni dogodek je organiziral Inštitut za računalništvo v prostorih Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru.

Zadnje programerske bitke se je udeležilo 16 ekip oziroma 48 tekmovalcev. Udeleženci so imeli na voljo pet ur časa za reševanje devetih, zelo zahtevnih, nalog. Med člani zmagovalne ekipe v skupnem seštevku se je znašel tudi študent družboslovne informatike, Žan Knafelc:

1. mesto: Final Solution (v sestavi Žan Knafelc, Tim Poštuvan in Žiga Željko) - 7 rešenih nalog
  2. mesto: muzik.si (v sestavi Luka Avbreht, Filip Koprivec in Samo Kralj) - 6 rešenih nalog
  3. mesto: Jam (v sestavi Aljaž Eržen, Marko Rus in Žiga Vene) - 5 rešenih nalog

Več informacij o tekmovanju: Naši študenti na finalu UPM 2018