Proti kulturi laži, proti lažnim novicam

Na Fakulteti za družbene vede je v četrtek, 18. januarja 2018, potekal dogodek, posvečen obveščanju o lažnih novicah. V dopoldanskem delu programa se je Osrednji govorec, izr. prof. dr. Marko Milosavljević iz Katedre za novinarstvo na FDV, se je v svojem predavanju spraševal, »ali bo resnica morda utopljena v morju nepomembnosti in irelevantnih informacij, kot je napovedoval Huxley v Krasnem novem svetu« in izpostavil, da samoregulacija na tem področju ne učinkuje ter da bo potrebna državna regulacija. V popoldanskem delu programa,  ki smo ga pripravili zaposleni s fakultete v sodelovanju z zunanjimi strokovnjaki, pa so se zvrstile delavnice in predavanja, posvečena ključnim dimenzijam lažnih novic. Na delavnicah so sodelovali tudi Družboslovni informatiki v povezavi z točko osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje - Safe.si.

O dogodku je pisala tudi časopisna hiša delo: Proti kulturi laži, proti lažnim novicam.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 20. januar 2018 | v kategoriji: Obvestilo