Odprti termin za znanost

Na prvem Odprtem terminu za znanost, seminarju FDV, ki je potekal v četrtek 14. januarja 2016, je Luka Kronegger na predavanju z naslovom "Kdo je s kom kaj na FDV" predstavil analizo bibliografskih omrežij aktivnih raziskovalcev zaposlenih na FDV. Na podlagi asimetrične mere podobnosti znanstvenih referenčnih okvirjev raziskovalcev definirane kot število istih znanstvenih del, ki sta jih v svoji znanstveni karieri dva avtorja citirala je predstavil zemljevid znanosti FDV, kot omrežja raziskovalcev in kot omrežja ključnih besed  navedenih v objavljenih znanstvenih delih. Analiza je bila izvedena na podatkih o osebnih bibliografijah aktivnih raziskovalcev FDV (zajem iz servisa SICRIS), dostopnih v bibliografski zbirki Web of Science.

Odprti termin za znanost

Fakulteta za družbene vede se lahko pohvali z dolgoletno tradicijo v raziskovanju in bogatim naborom visoko kvalificiranih in izkušenih raziskovalcev. Razvija celo vrsto družboslovnih disciplin, vendar ta interdisciplinarnost velikokrat predstavlja več omejitev kot prednosti za  sodelovanje na raziskovalnem področju. Da bi te nesmiselne ovire med raziskovalci na FDV odpravili in interdisciplinarnost fakultete spremenili v ključno primerjalno prednost, uvajamo serijo znanstveno-raziskovalnih seminarjev z naslovom »Odprti termin za znanost«. Seminarji potekajo enkrat do dvakrat na mesec, na njih pa raziskovalci FDV in gostujoči predavatelji predstavljajo rezultate svojih analiz. Cilj Odprtega termina za znanost je seznanitev pedagogov in raziskovalcev z delom svojih kolegov, povezovanje ljudi in disciplin ter pridobitev komentarjev in konstruktivnih kritik pred pošiljanjem prispevka v objavo.

Galerija

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 21. januar 2016 | v kategoriji: Obvestilo, Objave, Aktualno