Izid monografije Odgovornost za razvoj družboslovja: deset let prenovljenih programov Fakultete za družbene ved

iIzšla je monografija Odgovornost za razvoj družboslovja: deset let prenovljenih programov Fakultete za družbene ved. V njej sta tudi sva prispevka članov Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo: članek dr. Vasje Vehovarja Izzivi procesa reakreditacije študijskih programov FDV in članek z naslovom Statistična pismenost družboslovca, avtorjev Katje Lozar Manfreda, Aleša Žiberne in Anuške Ferligoj.

Monografija združuje znanstvene in strokovne prispevke, ki so nastajali v študijskem letu 2015/16, ko je Fakulteta za družbene vede intenzivno vstopila v prenovo študijskih programov prve in druge stopnje. Avtorice in avtorji analizirajo pretekle izkušnje razvoja programov in aktualno reformo, iščejo dobre prakse doma in v tujini, kritično opozarjajo na zamujene priložnosti ter iščejo rešitve za kakovosten in odgovoren razvoj fakultetnega delovanja v krizi družbe in družboslovja.

Monografija je prosto dostopna v Založbi FDV.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 16. junij 2016 | v kategoriji: Obvestilo