Infografike študentov magistrskega programa Družboslovna informatika

V novembru 2017 je Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo gostila doc. dr. Cláudio Vasconcelos Silvestre z Lisbon Polytechnic Institute (Fakulteta za komunikacijske in medijske študije), ki je predavala na temo učinkovitega komuniciranja s podatki. Predavanja so potekala pri predmetu Nove tehnologije v družboslovnem raziskovanju na magistrskem programu Družboslovna informatika. Dr. Silvestre je FDV obiskala v okviru programa Erasmus+ mobilnost učiteljev.

Predavanja so obravnavala razlike med grafi in infografikami ter glavne korake za izdelavo infografike. Naloga študentov je bila pripraviti plakat z infografiko in na kreativen način predstaviti podatke o pomembnih družbenih, kulturnih in znanstvenih temah. Študenti so delali v skupinah in pripravili sedem zanimivih plakatov (na voljo tudi kot PDF prenos).

Povezave:

- Zbirka vseh sedmih infografik (PDF, 3MB) >>