Vsebine katedre

Za obdobje:

"Umetna inteligenca 101 - nazaj k osnovam"

Napovedujemo prvo v seriji petkovih razprav o vlogi umetne inteligence v svetu, ki bo potekala v petek, 24. januarja 2020, ob 16. uri v sproščenem vzdušju v prostorih Raziskovalnega središča za Vzhodno Azijo (v bližini predavalnice FDV-08).

20. januar 2020 | Obvestilo

2. srečanje Mlade sekcije Statističnga društva

Vse študente Družboslovne informatike, ki vas še posebej zanima statistika, vabimo na srečanje Mlade sekcije Statističnega društvo in seveda tudi k vključitvi v sekcijo!

16. januar 2020 | Obvestilo

Akademija FRI: Prepoznavanje kibernetskih groženj

Akademija FRI vabi na izobraževanje o prepoznavanju kibernetskih groženj v četrtek, 23. 1. 2020, od 16.30 do 20.30 ure. Izobraževanje je namenjeno ne-tehničnemu osebju v javnem in zasebnem sektorju (še posebej tistim, ki so zaposleni v šolstvu).

14. januar 2020 | Obvestilo

Gostujoči predavanji: prof. Benoît Rihoux, University of Louvain

Med 6.1. in 10.1. bo na KDIM prek Erasmus plus izmenjave za učitelje gostoval profesor Benoît Rihoux iz belgijske univerze University of Louvain. Tekom svojega gostovanja bo predstavil kar dve gostujoči predavanji - vljudno vabljeni!

16. december 2019 | Obvestilo

Obisk kolegov iz Statističnega urada RS

V torek, 10. 12. 2019, so nas ponovno obiskali kolegi in kolegice iz Statističnega urada RS.

13. december 2019 | Obvestilo

Gostujoče predavanje: prof. dr. Maria Prosperina Vitale - Applying Network Analysis in social media

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite na gostujočem predavanju v torek, 10. 12. 2019, ob 12:15 v predavalnici FDV-26 v okviru predmeta Social media and digital technologies / Družbeni mediji in digitalne tehnologije.

05. december 2019 | Obvestilo

Jubilejni 20. Častni shod FDV: Častni nagovor prof. dr. Anuške Ferligoj in priznanje doc. dr. Andražu Petrovčiču za izjemne dosežke na znanstvenoraziskovalnem področju

V ponedeljek, 2. decembra 2019, smo v veliki dvorani že 20. podelili fakultetna priznanja za odlične študentske dosežke ter zahvale in priznanja za pedagoški, znanstveni in strokovni prispevek zaposlenih.

03. december 2019 | Obvestilo

Mednarodni sejem FDV – študij v tujini

Mednarodna pisarna Fakultete za družbene vede organizira mednarodni sejem v četrtek, 5. decembra 2019, med 9.00 in 15.30. Na dogodku bodo študentje dobili informacije o izmenjavi, partnerskih univerzah ter življenju v tujini iz prve roke.

02. december 2019 | Obvestilo

Študentka Družboslovne informatike Tjaša Lea Kosmatin v Glasilu občine Ljubljana

Ob Stoletnici Univerze v Ljubljani je študentka DI Tjaša Lea Kosmatin za Glasilo občine Ljubljana povedala nekaj besed o študiju na UL.

26. november 2019 | Obvestilo

Tečaj za člane knjižnice ODKJG: EndNote Basic

Že zamujate s pisanjem besedila za seminar, diplomo ali članek? Zakaj se mučite z ročnim urejanjem referenc in citatov? Pridružite se nam na tečaju uporabe orodja EndNote!

26. november 2019 | Obvestilo