Vsebine katedre

Za obdobje:

Vpliv samoizolacije na širjenje COVID-19: kako sploščiti krivuljo?

Študent družboslovne informatike Leon Škrilec je z namenom širjenja ozaveščenosti o tem, kako pomembna je samoizolacija pri omejevanju širjenja nevarnih virusov, razvil simulacijo, ki prikazuje, kako delež izoliranih ljudi vpliva na hitrost širjenja virusa, število okuženih in število prebolelih.

28. marec 2020 | Obvestilo, Izdelki študentov

Testni dostop do online servisa Statista

Dostop do enega največjih svetovnih statističnih portalov je na voljo študentom, zaposlenim in drugim uporabnikom na osnovi IP avtentikacije do konca marca 2020.

02. marec 2020 | Obvestilo

Razpis za vpis v 1. letnik dodiplomskega programa Družboslovna informatika

Še razmišljaš o programu Družboslovna informatika? Ne zamudi 1. vpisnega roka za prijavo!

02. marec 2020 | Obvestilo

Objavljen je program za konferenco MoneyLab Ljubljana!

Gre za konferenco, ki združuje umetnike, hekerje, raziskovalce in akademike, še posebej pa tiste, ki so vse od naštetega - v Kinu Šiška med 23. in 25. marcem 2020. Vstopnine ni, registracija obvezna!

26. februar 2020 | Obvestilo

Doc. dr. Bojana Lobe na ECPR zimski metodološki šoli v Bambergu

Prejšnji teden, od 17.2. do 21. 2. 2020, je doc. dr. Bojana Lobe na ECPR zimski metodološki šoli v Bambergu poučevala predmet o spletnih kvalitativnih metodah in virtualni etnografiji.

25. februar 2020 | Obvestilo

Obisk dr. Andraža Petrovčiča na Univerzi Severne Karoline v Charlotti, ZDA

Dr. Andraž Petrovčič, član Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo, je obiskal Department of Communication Studies, University of North Carolina at Charlotte (UNCC). Obisk sodi med aktivnosti bilateralnega projekta “Večrazsežni vpogled v stopnje digitalne vključenosti skozi preučevanje dostopa, motivacije, veščin, uporabe in posledic spletnega udejstvovanja."

25. februar 2020 | Obvestilo

Predstavitev znanstvene monografije Advances in Network Clustering and Blockmodeling na srečanju NetSlo '20

Na srečanju NetSlo '20, ki je pred kratkim potekalo na Fakulteti za računalništvo in informatiko UL, je bila predstavljena znanstvena monografija Advances in Network Clustering and Blockmodeling (Napredek v razvrščanju in bločnem modeliranju omrežij).

17. februar 2020 | Obvestilo

Utrinki s predstavitve Družboslovne informatike na informativnih dnevih 2020

Foto utrinki s predstavitve programa na letošnjih informativnih dnevih.

17. februar 2020 | Obvestilo

Simulacija predstavitve posterjev pri predmetu Strokovna angleščina 19/20

Ena izmed najbolj pomembnih komponent dobrega raziskovanja je uspešna predstavitev rezultatov. Študenti 2. letnika dodiplomskega študija so se tako letos pri predmetu Strokovna angleščina preizkusili v predstavitvi posterjev na simulirani akademski konferenci.

03. februar 2020 | Obvestilo, Izdelki študentov

Iščeš podatke? Odkrij milijone podatkovnih setov na spletu!

Google je 23. januarja 2020 predstavil Dataset Search - ​orodje za iskanje po bazi z več kot 25 milijonov indeksiranih setov podatkov.

26. januar 2020 | Obvestilo