Vsebine katedre

Za obdobje:

Statistični dan 2014

Statistični dan 2014 se je tokrat odvil v Kongresnem centru Brdo pri Kranju, 22. oktobra 2014. Tema letošnjega posveta je bila namenjena mladim in vprašanju, kaj lahko (na ravni statistike in predvsem na ravni državne statistike) storimo, da bo mladim prihodnost lepša.

12. november 2014 | Obvestilo, Objave, Aktualno

Vabilo na predavanje

04. november 2014 | Obvestilo, Objave

Vabilo na srečanja v okviru Diplomskega seminarja

Študenti DI so lepo vabljeni na pet srečanj, ki bodo v naslednjih terminih organizirana v okviru Diplomskega seminarja

30. oktober 2014 | Obvestilo

Google Faculty Research Awards

Google Faculty Research Awards ponovno razpisuje natečaj za nagrade. Rok za prijave: 15. oktober 2014.

22. avgust 2014 | Obvestilo, Aktualno

Vpis na magistrski študijski program druge stopnje

Vabljeni, da se prijavite na razpis za vpis na drugo stopnjo študija. Preverite, zakaj priporočamo vpis Družboslovne informatike, karierne priložnosti in primere zaposlitev, predmetnik ter nekatere letošnje študentske projektne naloge.

18. junij 2014 | Obvestilo, Aktualno, Možnosti za delo in študij

Mednarodni razpis za predloge raziskav za analizo statističnih mikropodatkov

Da bi izboljšali dostop do podatkov uradne statistike preko meja, FP7 projekt Data without Boundaries ponuja pomoč pri dostopu do podatkov uradne statistike številnih evropskih držav. Na voljo so tako podatki, zbrani med gospodinjstvi, kot tudi podatki, zbrani med podjetji. Njihova značilnost je, da so občutljivi, zaupni in nezaščiteni, zato niso dostopni na katerikoli drugi standardni način dostopa do mikropodatkov.

16. junij 2014 | Obvestilo, Aktualno

Svetovni dan telekomunikacij in informacijske družbe 2014

17. maja smo praznovali svetovni dan telekomunikacij in informacijske družbe.

16. junij 2014 | Obvestilo, Aktualno

Ponatis kitajskega prevoda monografije o programu Pajek

Vsi natisnjeni izvodi kitajskega prevoda monografije Exploratory Social Network Analysis with Pajek - 蜘蛛:社会网络分析技术) (soavtor red. prof. dr. Andrej Mrvar) so bil razprodani v manj kot enem letu.

02. junij 2014 | Obvestilo, Predavatelji

POWER ON! - Get involved!

Organiziramo celodnevno konferenco za mlade Power on!, v sodelovanju s podjetjem Microsoft, ki bo v četrtek, 22. maja 2014, od 9.00 do 18.30 v BTC-ju (Šmartinska 152, Ljubljana).

19. maj 2014 | Obvestilo