Vsebine katedre

Za obdobje:

Predstavitev GESIS panela v Ljubljani

GESIS Panel je Omnibus Access panel, ki ponuja edinstveno priložnost za brezplačno zbiranje anketnih podatkov iz reprezentativnega vzorca nemške populacije

06. januar 2014 | Obvestilo

Predavanje o e-učenju

Na Fakulteti za družbene vede je 19.12.2013 Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo gostila red. prof. dr. Mirjano Ivanović iz Nove Sada

20. december 2013 | Obvestilo, Aktualno

Nagrade UL in FDV učiteljem družboslovne informatike

Kolegicama in kolegu iskreno čestitamo.

10. december 2013 | Obvestilo, Aktualno, Predavatelji

Red. prof. dr. Anuška Ferligoj je prejela zlato plaketo Univerze v Ljubljani

Čestitamo!

09. december 2013 | Obvestilo, Aktualno

Rok Platinovšek - Novi doktor znanosti

Statistično modeliranje neodgovora na anketno vprašanje in prekinitev anketiranja

09. december 2013 | Obvestilo

Predstavitev DI na konferenci IT Slovenija

Na konferenci IT Slovenija bo v četrtek, 6. junija med 14.15 in 16. uro potekala predstavitev študija Družboslovne informatike, v okviru katere bodo predstavljene tudi novosti v razvoju orodja za izdelavo spletnih anket 1KA.

03. junij 2013 | Obvestilo

Andrej Mrvar in Vladimir Batagelj dobitnika nagrade INSNA

Prestižno nagrado za delo na področju razvoja orodij za poučevanje in analizo socialnih omrežij, INSNA's 2013 William D. Richards Software award, sta letos za razvoj programa Pajek prejela Andej Mrvar in Vladimir Batagelj.

29. maj 2013 | Obvestilo

Zaključek projekta LEAGE: STAREJŠI se učijo preko računalniških iger!

Uporaba novih informacijskih in komunikacijskih tehnologij (IKT) lahko starejšim olajšuje vsakodnevno življenje in jim služi kot opora pri vsakodnevnih aktivnostih.

Tradicionalni PIKNIK družboslovnih informatikov

Vabljeni torej na DI PIKNIK, ki bo v četrtek, 23. maja, od 16. ure naprej v Podutiku.

14. maj 2013 | Obvestilo

Kompetence s področja družboslovne informatike vse bolj pomembne

Na spletni strani Stattraining je objavljen članek, kako pomembno je statistično znanje, kar pa je tudi ena izmed kompetenc družboslovnega informatika.