Vsebine katedre

Za obdobje:

Evropska komisija spodbuja razvoj digitalnih veščin, ki jih obvladajo študenti Družboslovne informatike

Evropska komisija z organizacijo spletnih predavanj (t.i. MOOCs) spodbuja razvoj različnih digitalnih veščin (npr. za oblikovanje spletnih strani in mobilnih aplikacij).

03. april 2014 | Obvestilo, Aktualno

Javno preizkusno predavanje dr. Andraža Petrovčiča

Asist. dr. Andraž PETROVČIČ bo imel javno preizkusno predavanje v postopku izvolitve v naziv docenta za področje družboslovne informatike, v torek, 8. aprila 2014 ob 14:00 uri na Fakulteti za družbene vede UL, predavalnica št. 12.

03. april 2014 | Obvestilo, Aktualno

Prva slovenska namizna igra na Kickstarterju

Študent družboslovne informatike Tim BERCE je startal s pomočjo bratov svojo igirico na kistarterju.

03. april 2014 | Obvestilo, Aktualno, Izdelki študentov

Pridružite se Društvu družboslovnih informatikov

Društvo družboslovnih informatikov (DID) ima novo spletno stran (www.drustvo-did.si).

21. marec 2014 | Obvestilo

Zagovor doktorske disertacije »Učinki načina anketiranja v spletnih anketah« (Jernej Berzelak)

Doktorsko disertacijo z naslovom »Učinki načina anketiranja v spletnih anketah« bo v sredo, 26. marca 2014 zagovarjal Jernej Berzelak

20. marec 2014 | Obvestilo, Aktualno

Znanje R-ja (statističnega programskega okolja) vodi k visokim (celo najvišjim) plačam v ZDA

Znanje R-ja do visokih plač (mediana nad 110.000 USD, torej približno 79.000 EUR letno)

20. marec 2014 | Obvestilo, Objave, Aktualno

Podiplomski študenti DI so predstavili projektne naloge Simobilu

28. februar 2014 | Obvestilo, Objave, Aktualno, Izdelki študentov

3. srečanje v okviru Diplomskega seminarja

3. srečanje v okviru Diplomskega seminarja, namenjeno študentom Družboslovne informatike (3. letnik VS, 4. letnik UNI + absolventi), bo 3.3.2014 ob 12h v predavalnici 24.

28. februar 2014 | Obvestilo

Brezplačne delavnice za dijake

Na Katedri za družboslovno informatiko in metodologijo organiziramo tri tipe brezplačnih delavnic po srednjih šolah vseh slovenskih regij. Namen vsebinsko raznovrstnih delavnic je seznanjanje dijakov (praviloma višjih letnikov) z nekaterimi področji družboslovne informatike, ki obravnava interakcijo novih tehnologij in sodobnih procesov v družbi.

24. februar 2014 | Obvestilo

Poletna šola anketne metodologije GESIS Summer School in Survey Methodology 2014

Na 3. poletni šoli anketne metodologije v Koelnu v Nemčiji ponovno sodelujeta predavatelja Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo, FDV, doc. dr. Katja Lozar Manfreda in Nejc Berzelak. Predavata predmet Introduction to Web Surveys. Sicer pa gre za poletno solo za vse tiste, ki vas zanima metodologija anketnega raziskovanja, namenjena pa je magistrskim in doktorskim študentom ter vsem ostalim, ki se želijo naučiti najnovejših pristopov na področju anketnega raziskovanja. Na voljo je tudi nekaj štipendij za mednarodne udeležence.

24. februar 2014 | Obvestilo