Vsebine katedre

Za obdobje:

Odprti termin za znanost

Na prvem Odprtem terminu za znanost, seminarju FDV, ki je potekal v četrtek 14. januarja 2016, je Luka Kronegger, član katedre za družboslovno informatiko in metodologijo, na predavanju z naslovom "Kdo je s kom kaj na FDV" predstavil analizo bibliografskih omrežij aktivnih raziskovalcev zaposlenih na FDV. Na podlagi asimetrične mere podobnosti znanstvenih referenčnih okvirjev raziskovalcev definirane kot število istih znanstvenih del, ki sta jih v svoji znanstveni karieri dva avtorja citirala je predstavil zemljevid znanosti FDV, kot omrežja raziskovalcev in kot omrežja ključnih besed navedenih v objavljenih znanstvenih delih. Analiza je bila izvedena na podatkih o osebnih bibliografijah aktivnih raziskovalcev FDV (zajem iz servisa SICRIS), dostopnih v bibliografski zbirki Web of Science.

21. januar 2016 | Obvestilo, Objave, Aktualno

Kako bodo podatki vplivali na pomembne odločitve v svetu v letu 2016?

Pri THINK Leaders so šestim uglednim voditeljem iz celega sveta postavili vprašanje o tem, kako bodo po njihovem mnenju podatki vplivali na odločevalce v letu 2016.

14. januar 2016 | Obvestilo

Intervju v Delu s prof. dr. Vasjo Vehovarjem in doc. dr. Katjo Lozar Manfreda, profesorjema na programih družboslovne informatike

V dnevniku Delu je 7.1.2016 objavljen intervju s prof. dr. Vasjo Vehovarjem in doc. dr. Katjo Lozar Manfreda, ki je nastal ob izidu knjige Web Survey Methodology. Vabljeni k branju. Link: http://www.delo.si/arhiv/milijoni-anketnih-raziskav-na-svetovnem-spletu.html

11. januar 2016 | Obvestilo, Objave, Predavatelji

Odprti termin za znanost

Seminar FDV, ki ga bo s predavanjam z naslovom Kdo je s kom kaj na FDV otvoril doc. dr. Luka Kronegger. Na predavanju bo predstavljen zemljevid FDVjevske znanosti pripravljen na podlagi analize bibliografskih podatkov zaposlenih na fakulteti. V Četrtek 14. januarja 2016 med 11. in 11.45 v predavalnici 10

05. januar 2016 | Obvestilo, Predavatelji

Statistična pismenost

V reviji Metodološki zvezki (Advances in Methodology and Statistics) je izšel članek »How to improve statistical literacy«, v katerem prof. Anuška Ferligoj predstavi pobude in objave v zvezi z dobrimi praksami izboljševanja statistične pismenosti.

18. december 2015 | Obvestilo, Aktualno

Na častnem shodu FDV med nagrajenci tudi člani Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo

Nagrade so prejeli Izr. prof. Gregor Petrič, mag. Mojca Šetinc, dr. Žiga Kotnik

18. december 2015 | Obvestilo, Aktualno

Zmagovalka Prvenstva UL v šahu študentka družboslovne informatike

Pri organizaciji letošnjega tekmovanja so znova sodelovale Slovenska univerzitetna športna zveza, Športna zveza Univerze v Ljubljani in Šahovska zveza Slovenije. Tekmovanje je štelo za državno univerzitetno prvenstvo ter prvenstvo Univerze v Ljubljani za študijsko leto 2015/16.

09. december 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno, Izdelki študentov

Snovalci bloga Udomačena statistika, med katerimi so tudi doktorski študenti FDV, dobitniki Priznanja za Odličnost statističnega poročanja v medijih

Snovalci bloga Udomačena statistika so dobitniki letošnjega priznanja Statističnega društva za Odličnost statističnega poročanja v medijih. Med snovalci so tudi doktorski študenti programa Statistika, družboslovni modul: Ana Slavec, Anže Sendelbach, Marija Paladin in Katarina Košmrlj. Nagrajencem čestitamo.

08. december 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno, Izdelki študentov, Predavatelji

[Zagovor doktorata] Barbara Brečko - Metodološki pristop k merjenju učinkov rabe informacijsko - komunikacijske tehnologije v izobraževanju

Vabimo vas na zagovor doktorske disertacije Barbare Brečko z naslovom Metodološki pristop k merjenju učinkov rabe informacijsko - komunikacijske tehnologije v izobraževanju.

07. december 2015 | Obvestilo

Gost na KDIM: dr. Carl Nordlund

Na Katedri za družboslovno informatiko in metodologijo smo od 24. do 27.11.2015 gostili dr. Carl Nordlunda iz Central European University (Center for Network Science in Department of Political Science), ki se ukvarja z analizo omrežji (predvsem bločno modeliranje) s poudarkom na političnih omrežjih in mednarodnih odnosih.

02. december 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno