Vsebine katedre

Za obdobje:

Drugi doktorski seminar diplomantke družboslovne informatike Ane Slavec

Ana Slavec, diplomantka družboslovne informatike, bo v četrtek, 19.5.2016, ob 14.00 v predavalnici 10 predstavila zaključke svoje doktorske disertacije z naslovom Izboljševanje ubeseditve anketnih vprašanj z jezikovnimi viri.

18. maj 2016 | Obvestilo

Vabljeni na gostujoča predavanja prof. Per Kragh Andersena

Od 16. do 20. maja 2016, bo v Ljubljani gostoval prof. Per Kragh Andersen z Univerze v Kobenhavnu na Danskem.

11. maj 2016 | Obvestilo

Informativni dan za magistrski študij Družboslovna informatika

Vabimo vas na Informativni dan za magistrski študij 2. stopnje za program Družboslovna informatika, ki bo v sredo, 18. maja 2016, ob 16. uri na Fakulteti za družbene vede.

09. maj 2016 | Obvestilo

Najboljši poklic "podatkovni znanstvenik"

Ameriška agencija za zaposlovanje CareerCast je tudi letos objavila lestvico najboljših poklicev, na kateri je prvo mesto zasedel poklic podatkovni znanstvenik.

17. april 2016 | Obvestilo

STAGE – spletna GIS aplikacija za prikazovanje in posredovanje geoprostorskih statističnih podatkov

Vabljeni na aprilsko predavanje o spletni aplikaciji za diseminacijo geoprostorskih statističnih podatkov - STAGE (statistika & geografija), ki bo potekalo na 20. 4. 2016 na IBMI.

13. april 2016 | Obvestilo

Vabilo na Karierni dan Fakultete za družbene vede

Karierni dan se bo pričel z okroglo mizo, kjer bo med gosti tudi diplomant Družboslovne informatike Luka Kogovšek. Nato se boste lahko preizkusili v hitrih zmenkih z gostujočimi delodajalci - v podjetju POP TV so še posebej zainteresirani za študente Družboslovne informatike.

11. april 2016 | Obvestilo

ASA Releases Statement on P-values and Statistical Significance

The ASA “Statement on Statistical Significance and P-Values” includes six principles underlying the proper use and interpretation of the p-value and is intended to improve the conduct and interpretation of quantitative science and inform the growing emphasis on reproducibility of science research.

17. marec 2016 | Obvestilo, Aktualno

Gostovanje prof. Michaela Bošnjak iz Gesis (9. in 10. 3.)

V sredo in četrtek (9. in 10. 3.) na Katedri za družboslovno informatiko in metodologijo gostimo prof. Michaela Bošnjaka iz Gesis. Oba dneva ima popoldan (17-20) delavnico na temo meta-analiz v okviru doktorskega študija statistike (predavalnica 21 na FDV), sicer pa je na voljo tudi za kakšen krajši sestanek, če bo zanimanje.

09. marec 2016 | Obvestilo, Aktualno

Predstavitev tem diplomskih del generacije 2015/16

V četrtek, 3.3.2016, bo od 9h do 12h potekala predstavitev načrtovanih tem diplomskih del študentov, ki zaključujejo študij na višješolskem in univerzitetnem programu družboslovne informatike.

02. marec 2016 | Obvestilo