Vsebine katedre

Za obdobje:

Študenti FDV ob Dnevu odprtih vrat obiskali Statistični urad RS

Študenti FDV so 20. oktobra 2015 obiskali Statistični urad RS (SURS). SURS je osrednja institucija, ki zbira, ureja, analizira in arhivira statistične podatke, ki so za družboslovno raziskovanje izredno pomembni.

22. oktober 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno

Gostovanje dr. Sabine Hennig iz Univerze v Salzburgu

Med 19. in 24. oktobrom 2015 na Katedri za družboslovno informatiko in metodologijo gostimo dr. Sabine Hennig, raziskovalko iz Univerze v Salzburgu.

19. oktober 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno

Vabilo na Statistični dan 2015, Masivni podatki - velika priložnost, 10. november 2015

Vabimo vas, da se nam pridružite na našem tradicionalnem statističnem posvetovanju, ki bo letos v znamenju masivnih podatkov.

13. oktober 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno, Možnosti za delo in študij

Vabilo na predavanje

Spostovani, v ponedeljek, 28.9.2015 ob 17. uri bo prof.dr. Andreja Tepavčević iz Univerze v Novem Sadu imela predavanje na temo 'Construction of lattice valued relation from collection of data' (povzetek je spodaj) na Fakulteti za družbene vede, Kardeljeva pl. 5 v predavalnici 19 (I. nadstropje). Vljudno vabljeni na zanimivo predavanje!

24. september 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno

Izšla je knjiga Web Survey Methodology

Pri založbi Sage je izšla knjiga Web Survey Methodology, avtorjev Mario Callegaro (Google London), Katja Lozar Manfreda ter Vasja Vehovar (Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo FDV).

15. september 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno, Predavatelji

Dan spletnega anketiranja 2015

Dne 17. 9. 2015 bo na Fakulteti za družbene vede že četrtič potekal dogodek Dan spletnega anketiranja, ki ga organizira Center za družboslovno informatiko (CDI), Fakulteta za družbene vede UL.

09. september 2015 | Obvestilo, Aktualno

Predstavitev knjige dr. Mojce Vizjak Pavšič - Metode raziskovanja v družbenih vedah

Na Fakulteti za družbene veje je 10.6.2015 potekala predstavitev knjige Metode raziskovanja v družbenih vedah, avtorice dr. Mojce Vizjak Pavšič.

18. junij 2015 | Obvestilo, Galerija, Predavatelji

Gostujoče predavanje prof. Annelies Blom iz Univerze v Mannheimu.

V petek, 5.6.2015, je bila gostja Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo in Centra za družboslovno informatiko prof. dr. Annelies Blom, ki je vodja projekta German Internet Panel (GIP) na Univerzi v Mannheimu.

08. junij 2015 | Obvestilo, Objave, Galerija, Aktualno

Vabilo na predstavitev knjige dr. Mojce Vizjak Pavšič - Metode raziskovanja v družbenih vedah

Vljudno Vas vabimo na predstavitev knjige dr. Mojce Vizjak Pavšič - Metode raziskovanja v družbenih vedah, ki bo potekala v sredo, 10. junija 2015 ob 14.00 uri v predavalnici 10 na Fakulteti za družbene vede.

08. junij 2015 | Obvestilo, Aktualno

Vabilo na predavanje in podelitev naziva Častna članica SdS

V priponki je vabilo na svečano podelitev naziva Častna članica Statističnega društva Slovenije ki ga bo prejela prof. dr. Lynne Billard University of Georgia, ZDA

03. junij 2015 | Obvestilo, Aktualno