Vsebine katedre

Za obdobje:

Intervju v Delu s prof. dr. Vasjo Vehovarjem in doc. dr. Katjo Lozar Manfreda, profesorjema na programih družboslovne informatike

V dnevniku Delu je 7.1.2016 objavljen intervju s prof. dr. Vasjo Vehovarjem in doc. dr. Katjo Lozar Manfreda, ki je nastal ob izidu knjige Web Survey Methodology. Vabljeni k branju. Link: http://www.delo.si/arhiv/milijoni-anketnih-raziskav-na-svetovnem-spletu.html

11. januar 2016 | Obvestilo, Objave, Predavatelji

Odprti termin za znanost

Seminar FDV, ki ga bo s predavanjam z naslovom Kdo je s kom kaj na FDV otvoril doc. dr. Luka Kronegger. Na predavanju bo predstavljen zemljevid FDVjevske znanosti pripravljen na podlagi analize bibliografskih podatkov zaposlenih na fakulteti. V Četrtek 14. januarja 2016 med 11. in 11.45 v predavalnici 10

05. januar 2016 | Obvestilo, Predavatelji

Statistična pismenost

V reviji Metodološki zvezki (Advances in Methodology and Statistics) je izšel članek »How to improve statistical literacy«, v katerem prof. Anuška Ferligoj predstavi pobude in objave v zvezi z dobrimi praksami izboljševanja statistične pismenosti.

18. december 2015 | Obvestilo, Aktualno

Na častnem shodu FDV med nagrajenci tudi člani Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo

Nagrade so prejeli Izr. prof. Gregor Petrič, mag. Mojca Šetinc, dr. Žiga Kotnik

18. december 2015 | Obvestilo, Aktualno

Zmagovalka Prvenstva UL v šahu študentka družboslovne informatike

Pri organizaciji letošnjega tekmovanja so znova sodelovale Slovenska univerzitetna športna zveza, Športna zveza Univerze v Ljubljani in Šahovska zveza Slovenije. Tekmovanje je štelo za državno univerzitetno prvenstvo ter prvenstvo Univerze v Ljubljani za študijsko leto 2015/16.

09. december 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno, Izdelki študentov

Snovalci bloga Udomačena statistika, med katerimi so tudi doktorski študenti FDV, dobitniki Priznanja za Odličnost statističnega poročanja v medijih

Snovalci bloga Udomačena statistika so dobitniki letošnjega priznanja Statističnega društva za Odličnost statističnega poročanja v medijih. Med snovalci so tudi doktorski študenti programa Statistika, družboslovni modul: Ana Slavec, Anže Sendelbach, Marija Paladin in Katarina Košmrlj. Nagrajencem čestitamo.

08. december 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno, Izdelki študentov, Predavatelji

[Zagovor doktorata] Barbara Brečko - Metodološki pristop k merjenju učinkov rabe informacijsko - komunikacijske tehnologije v izobraževanju

Vabimo vas na zagovor doktorske disertacije Barbare Brečko z naslovom Metodološki pristop k merjenju učinkov rabe informacijsko - komunikacijske tehnologije v izobraževanju.

07. december 2015 | Obvestilo

Gost na KDIM: dr. Carl Nordlund

Na Katedri za družboslovno informatiko in metodologijo smo od 24. do 27.11.2015 gostili dr. Carl Nordlunda iz Central European University (Center for Network Science in Department of Political Science), ki se ukvarja z analizo omrežji (predvsem bločno modeliranje) s poudarkom na političnih omrežjih in mednarodnih odnosih.

02. december 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno

Predstavitev DI na dogodku Kam po maturi v Radovljici

Magistrant družboslovne informatike in mladi raziskovalec na FDV, mag. Gregor Čehovin, je 30.12.2015 v Radovljici predstavil študije, ki jih ponujamo na Fakulteti za družbene vede, med njimi še posebej zanimiv študij družboslovne informatike.

01. december 2015 | Obvestilo, Objave

Dr. Katja Lozar Manfreda se je udeležila konference Mixed-mode surveys

Dr. Katja Lozar Manfreda se je s prispevkom udeležila konference na temo kombiniranja načinov anketiranja, ki je potekala 6. in 7. novembra v Koelnu v Nemčiji, v organizaciji instituta Gesis.

26. november 2015 | Obvestilo, Objave, Aktualno, Predavatelji