Vsebine katedre

Za obdobje:

International Statistical Conference in Croatia - ISCCRO'16

5. in 6. maja se je v Zgrebu odvijala prva mednarodna statistična konferenca International Statistical Conference in Croatia, ki sta se je udeležila tudi članica naše katedre red. prof. dr. Anuška Ferligoj in asist. Marjan Cugmas iz Centra za metodologijo in informatiko.

27. maj 2016 | Obvestilo

Novi verziji programov Pajek in Pajek-XXL

V mesecu maju sta izšli novi verziji programov Pajek in Pajek-XXL, ki ju razvija član naše katedre red. prof. dr. Andrej Mrvar.

26. maj 2016 | Obvestilo

Konferenca DATA CENTER v Ljubljani

2. junija 2016, bo v Ljubljani (Four Points by Sheraton Ljubljana Mons) tretje leto zapored potekala konferenca DATA CENTER.

23. maj 2016 | Obvestilo

Delavnica o izbiri izbirnih predmetov

Včetrtek, 26. maja 2016 med 9.00 in 10.00 v predavalnici FDV-24 bo potekala delavnica o izbiri izbirnih predmetov, ki jo organizira Katedra za družboslovno informatiko in metodologijo v sodelovanju s študenti družboslovne informatike.

19. maj 2016 | Obvestilo

Obisk Jon A. Krosnicka, vodilnega anketnega metodologa iz Univerze v Stanfordu

Obisk Jon A. Krosnicka, vodilnega anketnega metodologa iz Univerze v Stanfordu (ZDA), dolgoletnega sodelavca učiteljev na Katedri za družboslovno informatiko in metodologijo na delavnici »Učinki načina anketiranja«.

18. maj 2016 | Obvestilo

Drugi doktorski seminar diplomantke družboslovne informatike Ane Slavec

Ana Slavec, diplomantka družboslovne informatike, bo v četrtek, 19.5.2016, ob 14.00 v predavalnici 10 predstavila zaključke svoje doktorske disertacije z naslovom Izboljševanje ubeseditve anketnih vprašanj z jezikovnimi viri.

18. maj 2016 | Obvestilo

Vabljeni na gostujoča predavanja prof. Per Kragh Andersena

Od 16. do 20. maja 2016, bo v Ljubljani gostoval prof. Per Kragh Andersen z Univerze v Kobenhavnu na Danskem.

11. maj 2016 | Obvestilo

Informativni dan za magistrski študij Družboslovna informatika

Vabimo vas na Informativni dan za magistrski študij 2. stopnje za program Družboslovna informatika, ki bo v sredo, 18. maja 2016, ob 16. uri na Fakulteti za družbene vede.

09. maj 2016 | Obvestilo

Najboljši poklic "podatkovni znanstvenik"

Ameriška agencija za zaposlovanje CareerCast je tudi letos objavila lestvico najboljših poklicev, na kateri je prvo mesto zasedel poklic podatkovni znanstvenik.

17. april 2016 | Obvestilo

STAGE – spletna GIS aplikacija za prikazovanje in posredovanje geoprostorskih statističnih podatkov

Vabljeni na aprilsko predavanje o spletni aplikaciji za diseminacijo geoprostorskih statističnih podatkov - STAGE (statistika & geografija), ki bo potekalo na 20. 4. 2016 na IBMI.

13. april 2016 | Obvestilo