Vsebine katedre

Za obdobje:

Evropski dan statistike

20. oktobra smo praznovali evropski dan statistike. SURS je pod sloganom "Boljši podatki. Boljše življenje," pripravil zanimivo interaktivno aplikacijo "Vi v EU".

24. oktober 2016 | Obvestilo

Izr. prof. dr. Katja Lozar Manfreda predavala na RC33 Conference 2016

Dr. Katja Lozar Manfreda se je nedavno udeležila konference RC33 2016, kjer je predstavila članek »Usability of Offline and Online Focus Groups for Pretesting Sensitive Questionnaires«.

14. oktober 2016 | Obvestilo

Družboslovni informatik soustanovitelj najbolj uspešnega slovenskega projekta množičnega financiranja doslej

Slovenskemu start-upu Cashila je uspelo pridobiti rekordnih 10,5 milijona dolarjev v kampanji zbiranja sredstev za projekt platforme Iconomi, ki omogoča enostavno vlaganje v kripto valute.

06. oktober 2016 | Obvestilo

Sprejem brucev

V ponedeljek, 3. oktobra 2016, ob 9. uri bo na Fakulteti za družbene vede potekal tradicionalni sprejem brucev nove generacije.

28. september 2016 | Obvestilo

Predstavitve praks študentov družboslovne informatike

Študenti družboslovne informatike bodo 20. 9. 2016 od 14h do 15h v predavalnici 15 predstavljali svoje delo v okviru predmeta Praksa.

12. september 2016 | Obvestilo

Delavnica za pedagoge: Uporaba podatkov iz registrskega popisa (2011) v študijske namene

Delavnica je namenjena pedagoškim delavcem z različnih področij, ki bi pri svojih predmetih ali vajah želeli uporabiti podatke iz registrskega popisa prebivalstva iz leta 2011.

07. september 2016 | Obvestilo

Posvet E-zlorabe otrok: Delovanje storilcev in njihova obravnava

Cilj posveta je poglobiti znanje o problematiki zlorab otrok na internetu z namenom učinkovitejše obravnave teh primerov v praksi. Letošnji posvet je namenjen preučevanju delovanja storilcev zlorab in možnim ukrepom na tem področju

29. avgust 2016 | Obvestilo

Poziv za nominacije: Nagrada za najboljše doktorsko delo s področja družboslovne informatike 2016

Nominacija lahko vključujejo delo, objavljeno v recenzirani reviji v letu 2015 ali prispevek na konferenci, predstavljen v letu 2015. Rok za oddajo nominacij je 19. avgusta 2016.

18. avgust 2016 | Obvestilo

Bronasta medalja na 3. Evropskih univerzitetnih igrah za študentko Družboslovne informatike Špelo Orehek

V petek, 15. julija 2016, sta bronasto medaljo v ekipnem šahu osvojili študentka Družboslovne informatike Špela Orehek in Caterina Lombardi (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo).

25. julij 2016 | Obvestilo

Izšel učbenik Osnovna statistična analiza v R-ju

Pri Založbi FDV je izšel učbenik Osnovna statistična analiza v R-ju, ki ga je napisal in uredil član naše katedre izr. prof. dr. Aleš Žiberna.

19. julij 2016 | Obvestilo