Vsebine katedre

Za obdobje:

Sanjariš o lastnem podjetju? Imaš podjetniško žilico?

Potem je delavnica Kje pridobiti finančna sredstva za zagon podjetja, ki jo organizira Ljubljanski univerzitetni inkubator, kot zanalašč zate.

13. december 2016 | Obvestilo

Med nagrajenci FDV v letu 2016 tudi družboslovni informatiki

Na praznovanju 55 let Fakultete za družbene vede in 50 let družboslovnega raziskovanja so nagradili tudi družboslovne informatike.

09. december 2016 | Obvestilo

Izredna profesorica Dr. Katja Lozar Manfreda gostovala na Univerzi v Salernu

V okviru programa Erasmus + je izr. prof. dr. Katja Lozar Manfreda v času od 21. do 24.11.2016 gostovala na Univerzi v Salernu.

05. december 2016 | Obvestilo

Tržnica idej

Pri predmetu Information Society Phenomena, na drugi stopnji študijskega programa Družboslovne informatike, ki ga vodi doc. dr. Vesna Dolničar, je v torek, 29.11., potekala tržnica idej, na kateri so študenti predstavili svoje skupinske poslovne ideje za razvoj na informacijsko-komunikacijskih tehnologijah

02. december 2016 | Obvestilo

Študent družboslovne informatike pomagal pri razkritju nepravilnosti v slovenskem zdravstvu

Študent družboslovne informatike pomagal pri razkritju preplačil slovenskega zdravstva.

30. november 2016 | Obvestilo

Predstavitev tem diplomskih in magistrskih nalog

Predstavitev tem za diplomske in magistrske študije bo v četrtek 1. decembra, z začetkom ob 16.00 v veliki dvorani FDV.

30. november 2016 | Obvestilo

Člani Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo na Sociološkem srečanju 2016

Letos je bila v okviru Slovenskega sociološkega društva ustanovljena Metodološka sekcija. Prvi dogodek v delovanju sekcije se je zgodil v soboto 12. novembra na Sociološkem srečanju 2016 v Portorožu. Na sekciji, ki jo je moderiral Mitja Hafner Fink, je bilo predstavljenih sedem prispevkov.

Decembrsko srečanje »Open data«

Četrto letošnjo srečanje Open data bo potekala v ljubljanskem kreativnem centru Poligonu 7.12.2016.

24. november 2016 | Obvestilo

Vabljeno predavanje dr. Luka Kroneggerja na ITIS 2016

V četrtek 10. novembra je v Šmarjeških toplicah potekala sedaj že 8. mednarodna konferenca o informacijski tehnologiji in informacijski družbi ITIS 2016. Docent dr. Luka Kronegger je na konferenci izvedel vabljeno predavanje na temo Bibliometrične analiza slovenske znanstvene skupnosti.

23. november 2016 | Obvestilo

Samostojna razstave oblikovalca Aljaža Vindiša “podatki+oblikovanje"

Vabljeni na otvoritev samostojne razstave oblikovalca Aljaža Vindiša “podatki+oblikovanje”, 3. novembra 2016 ob 18:00 uri v galeriji Kresija.

04. november 2016 | Obvestilo