Vsebine katedre

Za obdobje:

Vabilo na gostujoče predavanje o infografiki doc. dr. Cláudie Vasconcelos Silvestre

Vabljeni na gostujoče predavanje o infografiki, ki ga bo izvedla doc. dr. Cláudie Vasconcelos Silvestre (School of Communication and Media Studies, Lisbon Polytecnic Institute). Predavanje bo potekalo v torek, 7. novembra 2017, od 10.15 do 12.00 v predavalnici 25.

29. oktober 2017 | Obvestilo

Na fakulteti smo gostili predavatelje iz Statističnega urada Republike Slovenije

Na Fakulteti za družbene vede smo 16. 10. 2017 gostili predavatelje iz Statističnega urada Republike Slovenije, ki so študentom pri predmetu Statistika, ki ga obiskujejo tudi študenti družboslovne informatike, predstavili sistem državne statistike.

25. oktober 2017 | Obvestilo

40 let delovanja Statističnega društva Slovenije

17.10.2017 smo na fakulteti gostili praznovanje ob 40-letnici delovanja Statističnega društva Slovenije. Aktualni predsednik društva, prof. Matevž Bren iz Univerze v Mariboru, je orisal delovanje in aktivnosti društva, ki so pomembno prispevali k profesionalizaciji in popularizaciji statistike ter vzpostavitvi visokošolskega izobraževanja s področja statistike, v katerem sodelujejo tudi učitelji iz Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo.

19. oktober 2017 | Obvestilo

Člani Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo sodelovali na GETM3 Slovenia Sandpit 3

Prof. dr. Anuška Ferligoj, izr. prof. dr. Katja Lozar Manfreda in prof. dr. Tina Kogovšek s Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo so sodelovale na GETM3 Slovenia Sandpit 3.

10. oktober 2017 | Obvestilo

Člani Katedre za informatiko in metodologijo sodelovali na Sociološkem srečanju 2017

Članice in člani Katedre za informatiko in metodologijo (KDIM) izr. prof. dr. Mitja Hafner-Fink, izr. prof. dr. Katja Lozar Manfreda in prof. dr. Tina Kogovšek so se udeležili Sociološkega srečanja 2017 in predstavili različne prispevke.

10. oktober 2017 | Obvestilo

Fakulteta za družbene vede je v novo študijsko leto vstopila z novim vodstvom

Na Fakulteti za družbene vede smo s sprejemom 56. generacije študentk in študentov začeli novo akademsko leto. Hkrati pa je svoj štiriletni mandat na Fakulteti za družbene vede začelo novo vodstvo.

Young Statisticians Meeting

Young Statisticians Meeting bo letos potekal v Zagrebu, in sicer od 13. do 15. oktobra.

Drugo srečanje partnerjev v projektu Excellence in ReSTI

V Sofiji, Bolgarija je od 18-19. septembra potekal drugi sestanek projekta Excellence in ReSTI, v katerega je vključena tudi Fakulteta za Družbene Vede Univerze v Ljubljani (FDV-UL).

26. september 2017 | Obvestilo

40.-LETNICA Statističnega društva Slovenije