Vsebine katedre

Za obdobje:

Proti kulturi laži, proti lažnim novicam

Na Fakulteti za družbene vede je v četrtek, 18. januarja 2018, potekal dogodek, posvečen obveščanju o lažnih novicah. Del dogodka so predstavljali tudi Družboslovni informatiki.

20. januar 2018 | Obvestilo

Še ne veš kam na informativni dan? Pridi pogledat nov program študija Družboslovna informatika!

V študijskem letu 2018/209 začel izvajati nov triletni program, ki ponuja v okviru dveh smeri: Digitalne tehnologije in družba ter Uporabna družboslovna informatika.

20. januar 2018 | Obvestilo

Webinar: Love Data Management

Let European data experts take you on a tour around the research data lifecycle to learn about best practices in data management to make research data findable, understandable, sustainably accessible and reusable.

19. januar 2018 | Obvestilo

Srečanje raziskovalcev s področja analize omrežij NetSlo ‘18

Na Fakulteti za družbene vede se bo v četrtek, 25. januarja 2018 (s pričetkom ob 13. uri v predavalnici 21) odvilo že četrto srečanje raziskovalcev s področja analize omrežij NetSlo ’18 na katerem bodo prisotni tudi profesorji in študenti Družboslovne informatike.

17. januar 2018 | Obvestilo

Statistično društvo Slovenije: Webinarji EMOS (European Master in Official Statistics)

Med januarjem in junijem 2018 bo Ekonomska fakulteta v sodelovanju z Eurostatom organizirala serijo webinarjev na teme iz uradne statistike, primarno za programe EMOS (European Master in Official Statistics) in institucije uradne statistike po Evropi.

27. december 2017 | Obvestilo

Vabilo na Statistični dan 2018: Moč podatkov

Vabimo vas, da se nam pridružite na našem tradicionalnem statističnem dnevu, ki se bo odvijal v torek, 23. 1. 2018, v Kongresnem centru Brdo na Brdu pri Kranju.

20. december 2017 | Obvestilo

Vabilo na seminar "Študij v tujini"

Vabimo vas, da se nam pridružite na seminarju "Študij v tujini", ki bo potekal v ponedeljek 18. decembra 2017 ob 14. uri v predavalnici 27.

17. december 2017 | Obvestilo

Gostujoča predavateljica dr. Maria Prosperina Vitale (Univerza v Salernu) predavala o analizi socialnih omrežij

Fakulteto za družbene vede sta med 12. in 14. decembrom obiskala izr. prof. dr. Maria Prosperina Vitale in doktorski študent Pierluigi Vitale (Univerza v Salernu, Italija). Prof. Vitale je fakulteto obiskala v okviru programa Erasmus + Teaching Mobility v sodelovanju s Katedro za družboslovno informatiko in metodologijo, Centrom za družboslovno informatiko in Centrom za metodologijo in informatiko.

15. december 2017 | Obvestilo

Projekt ISOLearn

Projekt ISOLearn prepoznan kot primer dobre prakse programa Erasmus+.

15. december 2017 | Obvestilo

Otvoritveni dogodek projekta Odklikni! Ustavi spletno nasilje nad ženskami in dekleti

Na Fakulteti za družbene vede je v četrtek, 23. 11. 2017, potekal otvoritveni dogodek evropskega projekta Odklikni! Ustavi spletno nasilje nad ženskami in dekleti (angl. Click-off! Stop cyber violence against women and girls).

01. december 2017 | Obvestilo