Vsebine katedre

Za obdobje:

Gostujoči predavanji: prof. Benoît Rihoux, University of Louvain

Med 6.1. in 10.1. bo na KDIM prek Erasmus plus izmenjave za učitelje gostoval profesor Benoît Rihoux iz belgijske univerze University of Louvain. Tekom svojega gostovanja bo predstavil kar dve gostujoči predavanji - vljudno vabljeni!

16. december 2019 | Obvestilo

Obisk kolegov iz Statističnega urada RS

V torek, 10. 12. 2019, so nas ponovno obiskali kolegi in kolegice iz Statističnega urada RS.

13. december 2019 | Obvestilo

Gostujoče predavanje: prof. dr. Maria Prosperina Vitale - Applying Network Analysis in social media

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite na gostujočem predavanju v torek, 10. 12. 2019, ob 12:15 v predavalnici FDV-26 v okviru predmeta Social media and digital technologies / Družbeni mediji in digitalne tehnologije.

05. december 2019 | Obvestilo

Jubilejni 20. Častni shod FDV: Častni nagovor prof. dr. Anuške Ferligoj in priznanje doc. dr. Andražu Petrovčiču za izjemne dosežke na znanstvenoraziskovalnem področju

V ponedeljek, 2. decembra 2019, smo v veliki dvorani že 20. podelili fakultetna priznanja za odlične študentske dosežke ter zahvale in priznanja za pedagoški, znanstveni in strokovni prispevek zaposlenih.

03. december 2019 | Obvestilo

Mednarodni sejem FDV – študij v tujini

Mednarodna pisarna Fakultete za družbene vede organizira mednarodni sejem v četrtek, 5. decembra 2019, med 9.00 in 15.30. Na dogodku bodo študentje dobili informacije o izmenjavi, partnerskih univerzah ter življenju v tujini iz prve roke.

02. december 2019 | Obvestilo

Študentka Družboslovne informatike Tjaša Lea Kosmatin v Glasilu občine Ljubljana

Ob Stoletnici Univerze v Ljubljani je študentka DI Tjaša Lea Kosmatin za Glasilo občine Ljubljana povedala nekaj besed o študiju na UL.

Tečaj za člane knjižnice ODKJG: EndNote Basic

Že zamujate s pisanjem besedila za seminar, diplomo ali članek? Zakaj se mučite z ročnim urejanjem referenc in citatov? Pridružite se nam na tečaju uporabe orodja EndNote!

Tečaj za člane knjižnice ODKJG: Iskanje znanstvenih družboslovnih virov

Raziščite načine učinkovitega iskanja znanstvenih družboslovnih virov. Najdite le tiste informacije, ki jih resnično potrebujete ter pridobite relevantne znanstvene članke z uporabo različnih orodij v zbirkah e-revij in e-knjig . Tečaj bo v četrtek, 5. 12. 2019 od 12h do 14h v predavalnici 25 na FDV.

Nagovor Robota NAO na Sociološkem srečanju 2019

Sociološko srečanje 2019 z naslovom Znanost in družbe prihodnosti je s prvim uvodnim nagovorom odprl Robotek NAO.

20. november 2019 | Obvestilo

Dr. Gregor Čehovin in dr. Katja Lozar Manfreda prejemnika ARRS priznanja Odlični v znanosti 2019

Odlični v znanosti je projekt, ki ga ARRS izvaja v okviru promocije znanosti, z namenom strokovni in splošni javnosti predstaviti najvidnejše dosežke vseh znanstvenih ved iz preteklega leta.

20. november 2019 | Obvestilo