Pia Mikolič na Češkem

Masarykova univerzita, Brno, Češka republika (študijsko leto 2011/2122)

Študijska izmenjava ostaja ena najboljših izkušenj v mojem življenju. Masarykova univerza v Brnu je zelo dobro organizirana in odlično skrbi za tuje študente, saj je vsakemu že pred prihodom dodeljen študent tutor in pa mesto v študentskem domu. Prav tako ponuja velik izbor predmetov v angleščini (predvsem študentom sociologije, saj se na Fakulteti za družbene študije izvaja magistrski program sociologije popolnoma v angleščini) in možnost učenja češčine na vseh stopnjah. V okviru univerze deluje tudi društvo mednarodnih študentov, ki je eno najbolj aktivnih v Evropi in za študente prireja vrsto kulturnih dogodkov, športnih aktivnosti,  jezikovnih tečajev, izletov po Češki in ekskurzij izven njenih meja ter seveda zabav. Poleg omenjenega pa je prednost Brna tudi ta, da so življenjski stroški znatno nižji kot v Ljubljani.

Seveda mi je Erasmus izmenjava prinesla še veliko več. Živeti v češko govorečem okolju mi je bilo v prijeten izziv, odkrivanje razlik in podobnosti med lastno in tujimi kulturami pa mi je definitivno razširilo obzorje. Z bivanjem v študentskem domu sem postala del mednarodne skupnosti, znotraj katere sem spletla kar nekaj dragocenih prijateljstev. Vsekakor neprecenljiva izkušnja, ki jo toplo priporočam!

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 25. januar 2013 | v kategoriji: Vtisi iz tujine