Novi raziskovalni projekt Centra za prostorsko sociologijo

Novi raziskovalni projekt Centra za prostorsko sociologijo.

Slovenske raziskovalne skupine so uspele s kar tremi projekti v močni evropski konkurenci v skupni vrednosti skoraj 700.000 evrov. ARRS bo iz sredstev državnega proračuna prispevala 425.000 evrov. Z uspešno kandidaturo na razpis ERA-NET Cofund je ARRS za sofinanciranje pridobila 39 % sredstev (nekaj manj kot 270.000 evrov).

Mednarodni razpis Pametne prihodnosti mest (z akronimom ENSUF) je pripravila evropska Skupna programska pobuda Urbana Evropa (JPI Urban Europe). V razpisu ju sodelovalo 22 agencij iz 18 držav EU (+ Norveška in Turčija). Proračun razpisa je znašal 24,5 milijonov evrov. Dodatnih 5 milijonov evrov smo agencije pridobile z uspešno prijavo na razpis Evropske komisije ERA-NET Cofund v okviru programa Obzorje2020.

Trije uspešni projekti s slovensko udeležbo so:

1. Projekt Urbano izobraževanje v živo (Urban Education Live), Fakulteta za družbene vede Univerze v Ljubljani, vodja skupine: doc. dr. Matjaž Uršič
  2. Projekt Svetla prihodnost za črna mesta: mala industrijska mesta v Evropi in njihovo soočanje s prevladujočimi post-industrijskimi diskurzi(Bright Future), Znanstveno raziskovalni center Slovenske akademije znanosti in umetnosti, vodja skupine: dr. David Bole
  3. C3PROSTORI - Uporaba IKT za so-ustvarjanje vključujočih javnih prostorov (C3Places), Urbanistični inštitut Republike Slovenije, vodja skupine: dr. Barbara Goličnik Marušić

Poudariti gre, da ZRC SAZU uspelo pridobiti projekt v vlogi koordinatorjev, kar je izjemen uspeh.

Skupno bo na mednarodni ravni financiranih 15 mednarodnih projektov (izmed 187 prijav). Raziskave so usmerjene v iskanje rešitev za pametno prihodnost mest.

O nadpovprečnosti slovenskega uspeha s tremi projekta pričajo podatki o številu pridobljenih projektov ostalih držav. Francija je bila prav tako kot Slovenija uspešna s tremi projekti, Norveška je ostala brez projektov. To priča o izjemni konkurenci na mednarodnem razpisu (8 % stopnja uspešnosti) in o odličnosti slovenskih raziskovalk in raziskovalcev, ki so v sodelovanju z mednarodnimi partnerji prijavili kakovostne in inovativne projekte.

Več o tem na:

Galerija

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 09. februar 2017 | v kategoriji: Obvestilo