Matevž Straus na Švedskem

Umeå Universitet / Umeå University, Švedska (avgust 2009 - januar 2010)

4 misli o Erasmus izmenjavi

1. U + Me = Umeå
    Sever Švedske. Evropska prestolnica kulture 2014. Univerzitetno mesto. Mesto brez. High-tech mesto. Domovina Refused. Umeå hardcore, straight-edge vegan kultura.
  2. Obnašaj se ne-tipično in dobro bo.
    Če se tiste prve sobote ne bi uprl skušnjavi in bi zavrnil vabilo neznanega Francoza na pijačo, bi bil okrajšan za kar nekaj poznanstev. Erasmus je čas, da opustiš svoje vzorce vedenja – če se le želiš hitro vključiti v novo družbo, spoznati mesto in uživati.
  3. Dom daleč od doma.
    Ko ugotoviš, da si edini Slovenec v mestu, je nepopisen. Ko čez 3 leta ugotoviš, da v tem mestu živijo že 3 Slovenci (in vse vsaj posredno poznaš), je še boljši. V tako mesto se boš vedno vračal.
  4. Nikoli ne pozabi na gozdna prostranstva, rdeče hiške, zasneženo pokrajino in minus 30 stopinj.
    Priznam – pred izmenjavo nisem kaj prida vedel o Švedski. Danes v pogovoru često pričnem argument z »na Švedskem pa recimo...«. Po vrnitvi z izmenjave sem bil še dvakrat na Švedskem, vedno sam – a s kopico spominov.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 21. januar 2013 | v kategoriji: Vtisi iz tujine