Skoči do osrednje vsebine

Vabilo na posvet »Zakaj je pomembna energetska pismenost in kako jo lahko okrepimo?«

Spoštovani,

Vabimo vas na strokovni posvet »Zakaj je pomembna energetska pismenost in kako jo lahko okrepimo?«, ki bo potekal v četrtek, 22. januarja 2015, od 11. do 13.30 ure v poslovni stavbi družbe ELES (dvorana C, 4. nadstropje), Hajdrihova 2, Ljubljana.

Ob izidu priročnika »Energetska pismenost: Osrednja načela in temeljne usmeritve za izobraževanje o energiji« vabljeni na strokovni posvet, na katerem bomo s strokovnimi prispevki in v razpravi med naravoslovnimi in družboslovnimi strokovnjaki, predstavniki šolstva, odločevalci na področju energetike in izobraževanja ter drugimi zainteresiranimi deležniki iskali odgovor na vprašanje: »Zakaj je pomembna energetska pismenost in kako jo lahko okrepimo?«

Program dogodka

Odprtje posveta in uvodni nagovori:
-    Aleksander Mervar, direktor družbe ELES
-    Martin Novšak, direktor družbe GEN energija
-    Danijel Levičar, generalni direktor Direktorata za energijo
-    dr. Vinko Logaj, direktor Zavoda RS za šolstvo
-    Joshua M. Harris, vodja oddelka za politično-gospodarske zadeve na Veleposlaništvu ZDA v Ljubljani.

Prvi sklop - naravoslovni vidik: Kaj je energija in kako energijski tokovi poganjajo fizikalne in biološke procese na Zemlji?
- prof. dr. Marko Marhl, Pedagoška fakulteta, Univerza v Mariboru (so-pripravljalec priročnika)
- prof. dr. Alenka Gaberščik, Biotehniška fakulteta, Univerza v Ljubljani
- prof. dr. Dušan Krnel, Pedagoška fakulteta, Univerza v Ljubljani

Drugi sklop - vidik energetskega sistema: Kaj je energetska infrastruktura in kako potuje energija od vira do porabnika?
- doc. dr. Tomaž Žagar, ARAO (so-pripravljalec priročnika)

Tretji sklop - družbeni vidik: Kako oblikujemo odločitve o oskrbi z energijo in kako vplivajo na kakovost življenja?
- doc. dr. Boštjan Udovič, Fakulteta za družbene vede, Univerza v Ljubljani, in Društvo za ZN za Slovenijo,
- Mojca Suvorov, Statistični urad RS, in
- mag. Mojca Drevenšek, Consensus (so-pripravljavka priročnika in povezovalka posveta).
Razprava

Udeležba na posvetu je brezplačna, zaradi omejenega števila mest pa je obvezna prijava. Na elektronski naslov info@en-lite.si najkasneje do torka, 20. januarja 2015, do 11. ure, pošljite svoje ime, priimek, naziv organizacije in e-kontakt ter si tako zagotovite svoje mesto na dogodku. Udeleženci posveta bodo prejeli brezplačen tiskani izvod priročnika o energetski pismenosti, ki je sicer v celoti prosto dostopen na spletni strani www.en-lite.si.

Vljudno vabljeni!

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 14. januar 2015 | v kategoriji: Aktualno