Razpis za Mednarodno parlamentarno štipendijo nemškega zveznega parlamenta IPS

Želite iz prve roke spoznati politično življenje v Berlinu? Če imate zaključeno visokošolsko izobrazbo in dobro znanje nemškega jezika, lahko s pomočjo štipendije Nemškega zveznega parlamenta uresničite svojo željo.

Želite postati sodelavec nemškega zveznega parlamenta?

Nemški zvezni parlament ponuja v sodelovanju z univerzami Freie Universität Berlin, Humboldt-Universität Berlin, Technische Universität Berlin priložnost, da v času 13-tedenskega praktičnega dela pri poslancu zveznega parlamenta spoznate nemški parlamentarni sistem in politične procese odločanja ter pridobite praktične izkušnje na področju parlamentarnega dela.

Mednarodna parlamentarna štipendija je namenjena visoko kvalificiranim in politično zainteresiranim mladim, ki se želijo po zaključku programa vrniti v svojo domovino in aktivno ter odgovorno sooblikovati demokratično prihodnost svoje države.

Pogoji:

• slovensko državljanstvo
  • zaključen univerzitetni študij
  • zelo dobro znanje nemškega jezika
  • poznavanje nemške politike, družbe in zgodovine
  • mlajši od 30 let ob nastopu štipendije

Štipendija:

• 500 EUR mesečno
  • plačano bivanje ter stroški zavarovanja in potovanja

Rok za prijavo je 31. julij.

Upoštevane bodo samo tiste vloge, ki bodo vložene preko elektronske pošte. Štipendiste bo izbrala neodvisna komisija Nemškega zveznega parlamenta.

Kontakt:

Veleposlaništvo Zvezne republike Nemčije v Sloveniji

E-Mail:info@laibach.diplo.de

Telefon: (00386 1) 479 03 00

Več informacijhttps://www.bundestag.de/europa_internationales/ips/slowenien-245056 in v prilogi 2021_IPS_Flyer_210x594_slowenisch_Web bfrei

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 29. junij 2020 | v kategoriji: Aktualno