Dailog z državljani: Ali smo v Evropi varni?

Predstavništvo Evropske komisije v Sloveniji in Univerza v Ljubljani – Fakulteta za družbene vede vas vljudno vabita na Dialog z državljani: ALI SMO V EVROPI VARNI?

Na vaša vprašanja bosta odgovarjala Violeta Bulc, evropska komisarka za promet, in
Julian King, evropski komisar za varnostno unijo.

Dogodek se bo odvijal v petek, 15. marca 2019, ob 9.30, na  Fakulteti za družbene vede, v Veliki dvorani.

Kako razumemo varnost v Evropi? Kako varnostno politiko okrepiti, odločajo države članice, ob tem pa je potrebna široka javna razprava. Kakšna naj bo vloga EU pri zagotavljanju kibernetske varnosti, zaščite meja in boja proti terorizmu? Smo pripravljeni na postopno oblikovanje skupne obrambne politike unije ali ne? Kakšno naj bo prihodnje sodelovanje med EU in NATO? Pogovor bo povezovala dr. Jelena Juvan, docentka na Fakulteti za družbene vede.

Dogodek je brezplačen. Tolmačenje bo urejeno.

Spletne prijave zbiramo na: https://bit.ly/2XcuX6Q
Dodatne informacije: comm-rep-lju@ec.europa.euec.europa.eu/slovenia in
Facebook: @evropska.komisija

Vabilo na dogodek