Skoči do osrednje vsebine

Vsebine katedre

Za obdobje:

Splošna deklaracija človekovih pravic: Dediščina in izzivi za današnji čas

OKROGLA MIZA Splošna deklaracija človekovih pravic: Dediščina in izzivi za današnji čas Velika dvorana Fakultete za družbene vede, 19. april 2018, ob 15. uri

09. april 2018 | Obvestilo

Rubikon 2018 – predtekmovanje na FDV

Vljudno vabljeni, da se udeležite letošnjega tekmovanja Rubikon v predstavitvi sodb Evropskega sodišča za človekove pravice!

04. april 2018 | Obvestilo

Predavanje dr. RICHARDA Q. TURCSÁNYIJA

Vljudno vabljeni na predavanje dr. Richarda Q. Turcsányija, ki bo potekalo v ponedeljek, 26. marca 2018 ob 11. uri v predavalnici FDV-08 na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani.

19. marec 2018 | Obvestilo

Vabilo na Predavanja Kapuscinski o razvoju (Kapuscinski Development Lectures)

Vljudno vabljeni na Predavanja Kapuscinski o razvoju (Kapuscinski Development Lectures). Predavanje profesorja Johna Kaya, enega izmed vodilnih britanskih ekonomistov, bo v ponedeljek, 16. oktobra 2017 ob 18. uri v Veliki dvorani FDV.

10. oktober 2017 | Obvestilo

Zadnja vpisana generacija študentov Evropskih študij na Fakulteti za družbene vede

Na prvi študijski dan 2017/18 novopečena generacija EŠjevcev novim zmagam naproti!

05. oktober 2017 | Obvestilo

Kreativni dialog z Samerjem Arkawijem: Without home.

Kreativni dialog z Samerjem Arkawijem: Without home. Vidmo v TOREK 9 MAJA ob 17:00 v FDV 21!

06. maj 2017 | Obvestilo

Študenti in mentorica sodelovali v Facebook simulaciji o reševanju sirske državljanske vojne

V nedeljo, 29. januarja 2017 od 21h do 23h, so štirje študenti Mednarodnih odnosov in Evropskih študij pod mentorstvom izr. prof. dr. Ane Bojinović Fenko sodelovali v globalni simulaciji svetovne politike World Politics Simulation.

08. februar 2017 | Obvestilo

Projekt Centra za mednarodne odnose prejel nagrado Evropske komisije 'zgodba o uspehu'

Projekt 'Učni načrti osnovnih šol, obogateni z vsebinami o Evropski uniji' (Enhanced EU content in primary school curricula ­– EU4PRIM) Centra za mednarodne odnose je prejel nagrado Evropske komisije 'zgodba o uspehu'. Nagrado podeljuje ekspertni panel Generalnega direktorata Evropske komisije za izobraževanje in kulturo, pri izboru nagrajenih projektov pa so pomembni predvsem kakovost, pomen in rezultati projektov.

08. februar 2017 | Obvestilo

Razsvetlimo energetsko prihodnost Slovenije

Fakulteta za družbene vede v sodelovanju z Društvom EN-LITE v torek, 20. decembra 2016, ob 16.00 organizira štiri tematske predstavitve z razpravo na temo »Razsvetlimo energetsko prihodnost Slovenije«.

15. december 2016 | Obvestilo

Gostovanje prof. Marukawa

Na FDV 15.11. ob 12.30 v FDV-21 gostimo japonskega profesorja Marukawo, ki bo predaval na temo “The Future of China's Economic Growth and Its Impact on the Global Economy”. Dobrodošli vsi, ki vas tema zanima.

02. november 2016 | Obvestilo