Skoči do osrednje vsebine

Vsebine katedre

Za obdobje:

[OKROGLA MIZA] "30 let Konvencije o otrokovih pravicah"

Vljudno vabljeni na javno okroglo mizo "30 let Konvencije o otrokovih pravicah", ki bo potekala v sredo, 17. aprila 2019, ob 17.00 uri v rdeči dvorani Pravne fakultete v Ljubljani.

09. april 2019 | Obvestilo

Delavnica o ciljih trajnostnega razvoja na Osnovni šoli Ivana Cankarja Vrhnika

V soboto, 6. aprila 2019, smo se z učenkami in učenci Osnovne šole Ivana Cankarja pogovarjali, kako lahko prispevamo k trajnostnim spremembam: uresničevanju ciljev trajnostnega razvoja, boju proti podnebnim spremembam in enakosti spolov.

09. april 2019 | Obvestilo

[GOSTUJOČE PREDAVANJE] dr. Lučka Kajfež Bogataj - 15. april ob 10. uri

​V okviru Jean Monnet modula EU Environmental Policy: Internal and External Dimensions (EU ENVI) bo v ponedeljek, 15. aprila 2019, ob 10. uri v predavalnici FDV-16, potekalo gostujoče predavanje prof. dr. Lučke Kajfež Bogataj, z naslovom "Kako preživeti antropocen".

08. april 2019 | Obvestilo

Študenti Jean Monnet modula EU ENVI na mednarodni podnebni stavki za prihodnost

​Študenti Jean Monnet modula EU ENVI na Fakulteti za družbene vede (vključno s študenti na študijski izmenjavi) so se udeležili mednarodne podnebne stavke za prihodnost (ang. Global Climate Strike for Future), ki je 15. marca 2019 potekala tudi v središču Ljubljane. Latvijski študent Kristiāns Vasiļevskis je za mladinsko organizacijo politične stranke 'Latvijas attīstībai Jaunatnes nodaļa’ (slo. Mladinska organizacija za razvoj Latvije), ki je v globalni stavki istočasno sodelovala v latvijskem glavnem mestu Riga, oblikoval več plakatov.

02. april 2019 | Obvestilo

Okrogla miza - "20. obletnica operacije Zavezniška sila"

Vljudno vabljeni na okroglo mizo 20. obletnica operacije Zavezniška sila, ki bo potekala v četrtek, 26. marca 2019, ob 16. uri na Fakulteti za družbene vede.

22. marec 2019 | Obvestilo

Gostujoče predavanje predstavnice AmCham Slovenija

[MEDNARODNIKI V PRAKSI] V sredo, 20. marca 2019, je študente pri predmetu Politika mednarodnega poslovanja obiskala diplomantka programa Mednarodni odnosi, Tonja Avsenik, ki trenutno dela na AmCham Slovenija.

21. marec 2019 | Obvestilo

Gostujoče predavanje predstavnika Britansko-slovenske gospodarske zbornice

[MEDNARODNIKI V PRAKSI] V sredo, 20. marca 2019, je študente pri predmetu Politika mednarodnega poslovanja obiskal diplomant programa Mednarodni odnosi, Martin Retelj, ki trenutno dela na Britansko-slovenski gospodarski zbornici.

21. marec 2019 | Obvestilo

Študent programa Mednarodni odnosi postal Mladinski delegat pri OZN

Mladinski delegat pri Organizaciji Združenih narodov za obdobje 2019/20 je študent programa Mednarodni odnosi, Patrik Bole.

20. marec 2019 | Obvestilo

Študenti na predaji poverilnega pisma

Študenti pri predmetu Diplomatski praktikum, so se v četrtek, 14. marca 2019, udeležili predaje poverilnega pisma novoimenovanega izrednega in pooblaščenega veleposlanika Republike Litve Donatasa Kušlysa predsedniku Republike Slovenije Borotu Pahorju.

14. marec 2019 | Obvestilo

Dailog z državljani: Ali smo v Evropi varni?

Predstavništvo Evropske komisije v Sloveniji in Univerza v Ljubljani – Fakulteta za družbene vede vas vljudno vabita na Dialog z državljani: ALI SMO V EVROPI VARNI? Dogodek se bo odvijal v petek, 15. marca 2019, ob 9.30, na Fakulteti za družbene vede, v Veliki dvorani. Vljudno vabljeni!

13. marec 2019 | Obvestilo