Vsebine katedre

Za obdobje:

Čestitke lekt. dr. Mojci Jarc

Iskrene čestitke lekt. dr. Mojci Jarc ob uspešni pridobitvi naziva doktorica znanosti. Doktorska disertacija nosi naslov "Pisni žanri v gradivih za poučevanje francoskega jezika stroke. Lekt. dr. Mojca Jarc je naziv pridobila na programu Družboslovje in humanistika - Didaktika tujih jezikov.

25. november 2019 | Obvestilo

Pogovor z evropskima poslancema Tanjo Fajon in Milanom Brglezom o izzivih Evropske unije in vlogi mladih

Center za mednarodne odnose (CMO) in Trans-evropsko združenje političnih študij (Trans European Policy Studies Association – TEPSA) sta v ponedeljek, 11. novembra 2019, organizirala pogovor z evropskima poslancema Tanjo Fajon in dMilanom Brglezom o izzivih na ravni Evropske unije (EU) in vlogi mladih v EU. Na razpravi, ki je potekala v prostorih velike dvorane na Fakulteti za družbene vede (FDV), je bilo navzočih 174 slušateljev.

13. november 2019 | Obvestilo

Gostujoče predavanje mag. Stanke Štrukelj

V torek, 5. novembra, je pri predmetu Diplomatski in konzularni odnosi predavala mag. Stanka Štrukelj, nekdanja študentka in magistrantka Fakultete za družbene vede, dolgoletna diplomatka, danes pa namestnica veleposlanika Republike Slovenije v Črni gori.

05. november 2019 | Obvestilo

Projekt “Mreža kreativnih mest UNESCO: Mestna občina Ljubljana (študija primera)”

Na Katedri za mednarodne odnose smo med aprilom in julijem 2019 izvajali projekt “Mreža kreativnih mest UNESCO: Mestna občina Ljubljana (študija primera)”. Projekt je potekal v okviru razpisa Študentski inovativni projekti za družbeno korist, ki ga sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada, z namenom vključevanja študentov pri naslavljanju družbenih vprašanj in izzivov, s katerimi se soočajo vse globalizirane družbe, ter povezovanja z negospodarskim in neprofitnim sektorjem.

29. avgust 2019 | Obvestilo

JMM modul EU ENVI – zaključna gostujoča predavanja v 2018/2019

V petek, 24. maja, sta pri predmetu Mednarodno varstvo okolja (JMM modul EU ENVI) predavala gostujoča predavatelja mag. Cvetka Poprask in dr. Marko Bojinović. Magistrica Poprask je predavala o pomorski politiki Evropske unije in zaščiti okolja v luči osrednjih vzrokov za degradacijo morskega okolja. Razdelali smo razvoj pomorskega mednarodnega prava na mednarodni ter evropski ravni in spoznali, kako konferenca ZN o pomorskem mednarodnem pravu in evropska pomorska politika vplivata na odgovornost držav, kar zadeva varstvo morskih ekosistemov. Posebno smo se zaustavili pri evropski ribiški politiki in izpostavili osrednje probleme, ki izhajajo iz neskladnosti med prizadevanjem po varstvu morskega ekosistema in praksami ribolova držav Evropske unije.

22. julij 2019 | Obvestilo

14. tekmovanje Rubikon na Pravni fakulteti v Ljubljani

V četrtek, 23. maja 2019, je na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani potekalo finale že 14. tradicionalnega tekmovanja študentov s Pravne fakultete Univerze v Ljubljani, Pravne fakultete Univerze v Mariboru, Evropske pravne fakultete Nove univerze, Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani in Fakultete za upravo Univerze v Ljubljani v predstavitvi sodb Evropskega sodišča za človekove pravice. Na tekmovanju je sodelovala tudi študnetka programa Mednarodni odnosi, Helena Beznec, ki se je na zaključni del tekmovanja uvrstila kot najboljša v predtekmovanju, ki je potekalo pri predmetu Evropsko varstvo človekovih pravic.

01. junij 2019 | Obvestilo

Gostujaoče predavanje prof. dr. Nükhet Vardar

V sredo, 24. aprila 2019, je pri predmetu Politika mednarodnega poslovanja študente gostovala prof. dr. Nükhet Vardar, predstavnica EdTech startups podjetij v okviru projekta EDUCATE. V predavanjih na temo mednarodnega marketinga prof. dr. Vardar predstavila dva študijska primera iz serije digitalnega učbenika Brands Whisper’g.

Gostujoče predavanje izr. prof. dr. Brîndușe Palade o podnebnem skepticizmu

26. aprila 2019 je dr. Brîndușa Palade, izredna profesorica za politično etiko, v okviru predmeta Mednarodno varstvo okolja na FDV UL izvedla gostujoče predavanje z naslovom 'Zakaj je podnebni skepticizem v nekdanjih komunističnih evropskih družbah tako razširjen? Kako se spopasti s podnebnim skepticizmom?'.

14. maj 2019 | Obvestilo

[OKROGLA MIZA] - Zahodna Sahara: Skozi perspektive mladih - 16. 5. 2019 ob 14:00

Zavod Reflektum, Središče za globalne družbene premisleke, vas v sodelovanju s Študentskim sociološkim društvom SocioKlub, vljudno vabi na okroglo mizo Zahodna Sahara: Skozi perspektive mladih, ki bo v četrtek, 16. maja 2019, ob 14.00 v veliki dvorani Fakultete za družbene vede.

14. maj 2019 | Obvestilo

Dr. Tomislav Tkalec in Ana Grabnar, LL.M., gosta pri predmetu Mednarodno varstvo okolja

V petek,19. aprila 2019, sta pri predmetu Mednarodno varstvo okolja na Fakulteti za družbene vede gostovala dr. Tomislav Tkalec iz nevladne organizacije Focus – Društvo za sonaraven razvoj in Ana Grabnar, LL.M., iz Odvetniške pisarne Rojs, Peljhan, Prelesnik & partnerji.

29. april 2019 | Obvestilo