Skoči do osrednje vsebine

Vsebine katedre

Za obdobje:

MEMPOP “Nalaganje zaključeno”: Predstavitev aktualnih raziskav in prihodnost regionalne kulturologije

Na dvodnevni mednarodni delavnici MEMPOP Loading: Popularna kultura, spomin in kulturne študije v regionalni perspektivi, ki je potekala 6.-7. junija 2024 na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani, so udeleženke_ci predstavili aktualne raziskave ter poudarili potrebo po širjenju raziskovalnih področij, ki obravnavajo sodobne popularne kulture. Delavnica se je zaključila s pobudo za vzpostavitev regionalne mreže, ki združuje kulturologe in kulturologinje v Srednji in Jugovzhodni Evropi.

11. junij 2024 | Aktualno, Projekti, Vtisi

Filmska projekcija in pogovor ob filmu na FDV, 8. 5. 2024

Prejšnjo sredo (8. 5.) je v Akademski čitalnici Aleša Debeljaka potekala filmska projekcija 'Možje na soncu' (1972), ki se je nato sklenila s pogovorom z Ano Tasič. Dogodek je bil organiziran ob zaključku bralnih srečanj Piflarskega krožka, v isti sapi pa je zaznamoval tudi vstop v 30. obletnico Oddelka za kulturologijo. Skratka, kulturološki večer, posvečen Palestini, umetnosti in aktivizmu,

15. maj 2024 | Aktualno, Vtisi