Dr. Peter Dahlgren

Profesor medijskih in komunikacijskih študij na Lund University (Švedska) od leta 1997, častno upokojen od februarja leta 2010. Njegovo raziskovanje je usmerjeno na demokracijo, javno sfero, evolucijo medijev in sodobne socialno-kulturne procese, vključno z oblikovanjem identitete. V zadnjih letih so njegovo delo o novih medijih uporabljali mladi državljani za politično participacijo. Bil je vključen v številna evropska raziskovalna omrežja in je gostujoči profesor na Annenberg School for Communication, University of Pennsylvania, Université de Paris 3, Université de Grenoble 3, in Université de Paris 2.

Profesor Dahlgren ima gostujoča predavanja v okviru interdisciplinarnega doktorskega študijskega programa tretje stopnje - Humanistika in družboslovje.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 13. februar 2013 | v kategoriji: Predavatelji