Dan spomina na Danteja Alighierija

Italijanska vlada je 25.3. izbrala kot Dan spomina na Danteja Alighierija. Na ta dan se bodo na pobudo tednika Panorama po italijanskih fakultetah, knjižnjicah, šolah ob 13ih prebirali verzi (1-27) iz prvega speva (Pekel) Božanske komedije.  Zaradi izrednih razmer bo vse potekalo virtualno, projektu “flashmob" pa se bomo pridružili tudi na Katedri za tuje strokovne jezike.

V sredo, 25.3. ob 13ih se lahko vključite v zoom srečanje “Dante – Divina Commedia”, kjer bomo prebrali začetek prvega speva. Vabilo vam bomo poslali pod obvestila pri predmetu.

To bo prvo obeleženje dneva v spomin Danteja Aligherija, velikana italijanske literature, ki je svojo mojstrovino napisal v težkih časih, ko je bil zaradi politične aktivnosti v izgnanstvu. Naj nas v času pandemije, ki je še posebno kruto zarezala v italijansko družbo, Dantejeve besede povežejo in nas usmerijo k premisleku o poti, po kateri hodimo tudi sami.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 23. marec 2020 | v kategoriji: Obvestilo, Aktualno, Novice